Yükleniyor...

Coinbase, Ethereum (ETH) 2.0 Stake’i İçin Bekleme Listesini Açtı

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, Ethereum 2.

Coinbase

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, Ethereum 2.0 staking için bekleme listesini açtı.

CoinDesk’in haberine göre, Coinbase müşterileri artık Beacon Chain akıllı kontratından ETH 2.0 staking için yararlanabilecek.

En son yenileme, proof of work’ten proof of stake’e gidecek köprü işlevi görüyor. Normalde 32 ETH sahibi olmanız gerekirken, Coinbase kullanıcıları hesaplarındaki Ethereum’ları stake ettirebilir.

Coinbase Perakende ürün yöneticisi Rhea Kaw, CoinDesk’e kullanıcıların stake ettiği ETH miktarının %7.5’e kadar getiri sağlayabileceğini söyledi. Ama getiriler Ethereum’un değişkenliğine bağlı:

“Hizmet karşılığı olarak, Coinbase tüm ödüllerin %25’ini komisyon olarak alıyor.”

Ethereum staking seçeneğiyle beraber, Coinbase Algorand (ALGO), Cosmos (ATOM) ve Tezos (TZX) token’larına da staking seçeneğini getirdi.

Coinbase’ten sonra Kraken, müşteriler adına Ethereum’ları stake ettiriyor. Aynı anda MyEtherWallet da stakingi destekliyor.

Ethereum’un Büyük Adımı: Ethereum 2.0

Ethereum’un yeni tasarımının arkasındaki sistem Beacon Chain, aralık ayında oluşturuldu. Platformda hisse sahibi olmak için, kullanıcılar tüm ETH’lerini ETH2 (Beacon Chain ETH, ya da ETH) olarak yatırmaları lazım.

Beacon Chain’e yatırıldıktan sonra, ETH’ler belli bir süre çekilemez. Kaw’a göre şu an ETH’ler çekilemese de Coinbase bu özelliğin getirilmesi için uğraşıyor.

“Tüm ETH’ler stake ettirildikten sonra ETH2’ye geçecek.”

Şu ana kadar 5.5 milyar dolarlık ETH Beacon Chain’de kilitlendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner