Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu: Ethereum’un (ETH) İlk Hamle Avantajı Hiçbir Şey İfade Etmiyor

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'a göre, Ethereum’un ilk hamle avantajı, Cardano’nun blok zinciri olarak egemenliğine bir tehdit olmayacak.

hoskinson ada

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’a göre, Ethereum’un ilk hamle avantajı, Cardano’nun blok zinciri olarak egemenliğine bir tehdit olmayacak. Yakın zamanda YouTube’da yayınlanan bir videoda IOHK CEO’su, Ethereum’un ağ etkilerinden etkilenmediğini açıkladı ve 2020’de dağıtılan tüm yeni dApp’lerin yalnızca %31’inin Ethereum’da olduğunu iddia etti.

Hoskinson, “Bu bir rekabet değil” diyerek devam etti ve Ethereum’un bir tekele dönüşmesinde ilk hamle avantajının kripto para endüstrisinde “hiçbir şey ifade etmediğini” dile getirdi.

Hoskinson’ın yorumları, geçen hafta Ethereum taraftarı Anthony Sassono tarafından yapılan yorumlara doğrudan cevap niteliğindeydi. Sassano, blok zincirleri kendilerini “ETH katilleri” olarak konumlandırdıklarında, Ethereum’un ağ etkilerini daha da güçlendirdiklerini iddia etmişti.

Ethereum ağında rekor düzeyde yüksek gas ücretleri devam ederken ve ölçeklenebilirlik günün ihtiyacı olmaya devam ederken, ağ hala kripto para dünyasındaki kullanıcılar arasında en popüler olanlardan biri olmaya devam ediyor. Aslında, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin yeni Ethereum 2.0 Beacon Chain’in ilk hard fork’u için bir öneri paylaşarak, ağda en çok ihtiyaç duyulan yükseltmelerin devam etmekte olduğunun altını çizdi.

HF1 olarak bilinen beacon chain’in ilk hard forku’nun temel hedefleri, müşteri desteği eklemek, zincirdeki mevcut zayıflıkları düzeltmek ve parçalama ve birleştirme gibi daha büyük değişiklikler yapılmadan önce hard fork mekanizmasını kendi içinde test etmektir.

Cardano Ağı Çekici Hale Gelmeye Başladı

Bu arada, DeFi uygulamaları hala Cardano blok zincirinde şekilleniyor. Ancak, birkaç başarılı Hard Fork Combinator (HFC) olayından sonra, Cardano’nun ağı, DeFi geliştiricileri için onu daha çekici hale getirmeyi amaçlayan birkaç işlev ekledi. Hoskinson, şu ifadeleri kullandı:

“Pek çok harika haberimiz var. Yeni pazarlar açılıyor, akıllı sözleşme tarafında tonlarca ilerleme ve token’lar geliyor.”

IOHK yöneticisi, Cardano’nun teknolojisinin en yakın komşu blok zincirlerinden “önemli ölçüde daha iyi” olduğunu gözlemleyerek bu sonuca vardı çünkü protokol için doğru kodu geliştirmek için epey bir zaman harcandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner