Yükleniyor...

Coinbase, Gözünü Solana Ekosistemine Dikmiş Olabilir

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, gözünü Solana ekosistemi tokenlarına dikmiş olabilir.

coinbase gozunu solana ekosistemine dikmis olabilir

ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, gözünü Solana ekosistemi tokenlarına dikmiş olabilir. 

Konu hakkında bilgi sahibi olan dört kaynağın CoinDesk’e aktardığına göre, önde gelen kripto varlık alım satım platformu Coinbase Solana ekosistemi tokenlarını listelemeye hazırlanıyor. Coinbase şimdiye kadar sadece Cosmos, Algorand gibi önde gelen birinci katmanları ve Ethereum tabanlı tokenları listelemişti.

Bu söylenti, Coinbase CEO’su Armstrong’un geçtiğimiz aylarda söylediği her yasal kripto varlığı listelemek istedikleri ifadesi ile de uyum içinde. Hangi varlıkların listeleneceği veya alım satımın hangi bölgelerde destekleneceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. 

Solana tabanlı varlıklar, Ethereum tabanlı varlıklara göre ise piyasa değeri açısından oldukça küçük. Chainlink, Shiba Inu gibi Ethereum tabanlı tokenlar, 10 milyar dolara yakın bir piyasa değerine sahipken; en büyük Solana tabanlı varlık olan Serum sadece 282 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner