Yükleniyor...

Diem’in Varlıklarını Silvergate’e 200 Milyon Dolara Sattığı Bildiriliyor

Meta olarak yeniden markalaşan eski Facebook’un başarısız stablecoin projesi Diem’in, varlıklarını kripto odaklı banka Silvergate’e 200 milyon dolara sattığı bildiriliyor.

diemin varliklarini silvergatee 200 milyon dolara sattigi bildiriliyor 6

Meta olarak yeniden markalaşan eski Facebook’un başarısız stablecoin projesi Diem’in, varlıklarını kripto odaklı banka Silvergate’e 200 milyon dolara sattığı bildiriliyor. Proje, önemli varlıklarını satarak yatırımcılara para iadesi yapabilmek için yatırım bankalarıyla görüşmelerde bulunuyordu.

Wall Street Journal tarafından aktarılan ve isimsiz bir kaynağa dayandırılan habere göre eski adı Libra olan stablecoin projesi Diem, düzenleyici baskı artarken önemli varlıklarını elinden çıkarıyor. Buna göre kripto odaklı Silvergate Bank, projenin varlıklarını 200 milyon dolara satın almak için harekete geçti. Banka, dolara sabitlenmiş bir stablecoin başlatmak için Diem ile ortak olmayı kabul etmişti. Benzer şekilde Bloomberg de Salı günü Diem’in yatırımcılara para iade edebilmek amacıyla fikri mülkiyetini satmak için yatırım bankacılarıyla görüşmelerde bulunduğunu bildirmişti.

Bilindiği gibi Diem, ilk tanıtıldığından bu yana düzenleyicilerin büyük tepkilerine sahne olmuştu. Aldığı sert tepkilerin ardından birçok kez projeyi düzenlemeye gitse ve amaçlarını törpülemek zorunda kalsa da Diem, başarısız olmaktan kurtulamadı. Düzenleyiciler Diem ile uyumlu bir cüzdan olacak Novi’ye karşı da oldukça sert tepkiler gösterdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner