Yükleniyor...

Coinbase, İrlanda Merkez Bankası’ndan Onay Aldı

Kripto para borsası Coinbase, İrlanda Merkez Bankası tarafından Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olarak faaliyet göstermek için onay aldı.

coinbase

Kripto para borsası Coinbase, İrlanda Merkez Bankası tarafından Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı (VASP) olarak faaliyet göstermek için onay aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Alınan onay, şirketin İrlanda’dan ürün ve hizmet sağlamaya devam edebileceği anlamına geliyor. Borsa, ülkedeki operasyonları daha önce Crypto.com, Deloitte ve Citi’de görev alan Cormac Dinan’ın yöneteceğini söyledi.

Coinbase, İrlanda’da Onay Aldı

Coinbase İrlanda, bundan böyle Suç Adaleti Kara Para Aklama ve Terörist Finansman Yasası’na tabi olacak. Alınan onay şirketin Coinbase Europe Limited ve Coinbase Custody International Limited kuruluşlarını kapsıyor. İlki, Avrupa’daki müşterilere kripto alım satım hizmeti sunarken, ikincisi kurumsal müşterilere kripto saklama hizmeti sunar.

Borsanın İrlanda şubesinin halihazırda İrlanda Merkez Bankası tarafından bir elektronik para kurumu (EMI) olarak faaliyet gösterme yetkisi var. Banka, şirketin dijital para ihraç etmesine, elektronik ödeme hizmetleri sağlamasına ve üçüncü şahıslar için elektronik ödemeleri yapmasına izin veriyor.

Borsanın uluslararası ve iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Nana Murugesan şunları söyledi:

“İrlanda yalnızca endüstriye açıklığı nedeniyle değil, aynı zamanda AB üyeliği ve erişim olanakları sebebiyle Avrupa’da Coinbase için doğal bir yuva oldu”

Borsa, İrlanda şubesi aracılığıyla yaklaşık 40 Avrupa ülkesindeki müşterilere hizmet veriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x