Yükleniyor...

Coinbase, İşe Alımları Yavaşlatıyor

Kripto para borsası Coinbase, çalkantılı piyasa koşullarından ötürü bu yıl çalışan sayısını üç katına çıkarma planından şimdilik vazgeçmiş görünüyor.

coinbase

Kripto para borsası Coinbase, çalkantılı piyasa koşullarından ötürü bu yıl çalışan sayısını üç katına çıkarma planından şimdilik vazgeçmiş görünüyor.

Coinbase’in başkanı ve operasyon direktörü Emilie Choi, Salı günkü bir blog yazısında, firmanın “işe alım ihtiyaçlarımızı en yüksek öncelikli iş hedeflerimize göre yeniden ayarlamak” için işe alımları yavaşlatacağını söyledi:

“Bu yıla girerken, şirketin büyüklüğünü üç katına çıkarmayı planladık. Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, işe alımları yavaşlatmanın ve en yüksek öncelikli iş hedeflerimize göre personel ihtiyaçlarımızı yeniden değerlendirmenin ihtiyatlı olduğunu düşünüyoruz. Personel sayısı büyümesi, finansal modelimiz için önemli bir girdidir ve bu, işimizi planladığımız senaryolara göre yönetmemizi sağlamak için önemli bir eylemdir.”

Karar, kripto endüstrisinin üçüncü en büyük stablecoini olan TerraUSD’nin (UST) geçen haftaki olağanüstü çöküşünün ardından kripto piyasalarının çalkantı yaşamasının ardından geldi. Bitcoin’in bu yıl ilk kez geçen hafta 30.000 doların altına düşmesiyle birlikte büyük kripto para birimleri düştü.

Geçen yıl doğrudan bir listeleme yoluyla halka açılan Coinbase’deki hisseler de, ilk çeyrek kazanç raporunun yetersiz kalmasından sonra geçen hafta yeni düşük seviyelere geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner