Yükleniyor...

Coinbase, OFAC’a Açılan Davaları Finanse Ediyor

Coinbase, Hazine'nın Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) departmanına dava açan dört yatırımcı için yasal masrafları karşılıyor.

coinbase

Coinbase, Hazine’nın Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) departmanına dava açan dört yatırımcı için yasal masrafları karşılıyor.

Bloomberg’ün haberine göre ABD’nin en büyük kripto para borsası, OFAC’a açılan davaları finanse ediyor.

Coinbase, Davacılara Yardım Elini Uzattı

Hazine Bakanlığı 8 Ağustos’ta kripto mikseri Tornado Cash’te 7 milyar dolarlık kara para aklandığını ifade ederek protokole yaptırım uygulandığını açıklamıştı.

Protokole yaptırım uygulanması, kripto sektörünün büyük bir tepki göstermesine neden oldu. Açık kodlu bir protokole yaptırım uygulanmasının, diğer tüm açık uçlu projelerinin tehdit altında olduğu anlamına geldiği ifade edildi.

Davacılar ise Hazine’nin bu davada yetkisini aştığı düşüncesiyle şikayetçi oldu. Avukatlar, yasal işlem başlatan davacıların hiçbirinin suçlu veya terörist olmadığını ifade etti. Tornado Cash, müşterilerine güvenli bir kripto işlemi sunmasına olanak tanıyan, yasal bir biçimde oluşturulmuş bir şirkettir.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Hazine Bakanlığı’nın Tornado Cash yaptırımlarına katılmadığını belirterek, düzenleyiciye itiraz edilmesi gerektiğini ifade etmişti.

Coinbase’in yaptırımların iptal edilmesine yönelik talepleri ise OFAC tarafından reddedildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner