Yükleniyor...

Coinbase Olgunluk (Vade) Kuralı Nedir?

Coinbase olgunluk (vade) kuralı, bir coinbase işleminden elde edilen blok ödülünün ne zaman harcanabileceğini belirler.

coinbase olgunluk

Coinbase olgunluk (vade) kuralı, bir coinbase işleminden elde edilen blok ödülünün ne zaman harcanabileceğini belirler.

Coinbase işleminde yer alan BTC, blok, blokzincirinde en az 100 blok onayı alana kadar harcanamaz. BTC’nin bir cüzdandan diğerine hareketini gösteren verileri içeren normal Bitcoin işlemlerinin aksine, coin tabanı işlemleri, henüz harcanmamış yeni bir para biriminin oluşturulmasıyla ilgili verileri içerir.

Bu nedenle bu işlemlerde giriş boş kalmaktadır. Bu nedenle yapısal olarak, coin tabanı işlemleri tek bir boş girdi olarak da düşünülebilir. Coinbase olgunluk kuralı, blokzincirini, bir topluluk blokzincirinin protokolünde veya kurallar dizisinde değişiklik yapmaya karar verdiğinde meydana gelen olaylar olan çatallanmalardan korumak için uygulamaya konulmuştur.

coinbase olgunluk vade kurali

Coinbase İşleminde Çatal Önleme Nedir?

Coinbase işlemleri, oluşturulması ve doğrulanması için özel kurallar ekleyerek çatallanmaların önlenmesine yardımcı olur.

Bitcoin gibi blokzincirleri açık kaynaklıdır ve kodlarını korumak ve geliştirmek için topluluklara güvenir. Bu nedenle, çatallanma gibi bir olay, zincirin bölünmesine ve ikinci bir blokzinciri üretmesine neden olacaktır. Bu blokzinciri, yeni bir yöne doğru ilerlerken tüm geçmişini içerecektir.

Böyle bir durumda, bir madenci, yeni blokzincirinde olgunluk kuralı yoksa, istediği kadar BTC yaratabilir ve böylece kripto para biriminin kıtlığını korumaya çalışan Bitcoin’in yarıya indirme algoritmasına karşı çalışır.

Coinbase işleminde işlem değeri ve özelleştirilebilir metin özelliği nedir?

Coinbase işleminin değeri, her bir işlemin değeri, blok yüksekliği ve halving gibi faktörlere bağlıdır. Madenciler, oluşturdukları bloklara herhangi bir özelleştirilebilir metin ekleyebilir.

Coinbase işleminin değeri birkaç faktör tarafından belirlenir. Bunlar, blok tarafından doğrulanan her işlemin değerini, bloğun yüksekliğini (işlem sayısı) ve bloğa göre yarılanmayı içerir. Blok 100 onaya ulaştığında, madenci BTC’yi kullanabilir.

Bir blok oluşturulduğunda, yaklaşık 100 bayt veri tutar. Madencilerin tercih ettikleri herhangi bir metni eklemeleri için bir tahsis de vardır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner