Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Coinbase, PayPal ve Kredi Kartını Sistemine Entegre Etti

Coinbase, PayPal ve Kredi Kartını Sistemine Entegre Etti

ABONE OL:google-news

Uzun zamandır merakla beklenen PayPal’ın Bitcoin desteği ve entegrasyonu, Coinbase’in PayPal ödeme metodunu sistemlerine entegre etmesi ile somut hâlini aldı.

Bir çok satın alma opsiyonu arasına PayPal’ı da ekleyen Coinbase, bu şekilde BTC satışları sonrasında cash-out için PayPal hesaplarının kullanılmasına olanak sağlıyor. Şu anlık sadece ABD’deki kullanıcılara açılan bu özellik, Coinbase’in açıklamasına göre gelecekte yakın bir zamanda PayPal kullanarak Bitcoin almaya doğru geliştirilecek. Bunun yanında Coinbase aynı zamanda kullanıcılarının kredi kartı ile Bitcoin satın almaları için de desteğini sunmuş durumda.

 

Bildiğimiz üzere geçtiğimiz haftalarda PayPal, Türkiye’deki BBDK lisansının gerekliliklerini yerine getirmediği için Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmuş ve ön ödemeli kart servisini de kapatmıştı. Bu haberin ardından yurtdışından ödeme alan pek çok Türk kullanıcı gözlerini Bitcoin’e çevirmiş ve “alternatif bir ödeme kanalı” olarak Bitcoin girişimlerini araştırmaya başlamıştı. Hatta bu gelişmeler üzerine Blockchain teknolojisini kullanarak para transfer hizmetleri sunan Bitwala şirketi, Türk kullanıcı sayılarının arttığını belirtmişti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Avatar
Kartal Yağız Akdilhttps://www.coinkolik.com/
@yagizakdil | İTÜ - Endüstri Mühendisliği | #Bitcoinsever

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar