Yükleniyor...

Coinbase, Skew’i Satın Aldığını Duyurdu

Kripto para borsası Coinbase, Cuma günü açıklanmayan bir meblağ karşılığında veri ve analiz sağlayıcısı Skew'i satın aldığını duyurdu.

coinbase skewi satin aldigini duyurdu

Kripto para borsası Coinbase, Cuma günü açıklanmayan bir meblağ karşılığında veri ve analiz sağlayıcısı Skew’i satın aldığını duyurdu. Bu, ayın başlarında gişe rekorları kıran doğrudan listelemesinin ardından ilk satın alma anlaşmasını temsil ediyor. 

14 Nisan’da halka açık olarak işlem görmeye başlayan Coinbase, Skew’in türevleri ve spot hacimleri, çizelgeleri ve Bitcoin’in oynaklığı hakkındaki bilgileri kapsayan verilerini kurumsal ana aracılık platformu Coinbase Prime’a bağlayacak.

Skew’in araçları, Coinbase’in saklama ve tezgah üstü alım satım gibi bir dizi ürünü kapsayan mevcut kurumsal ürünlerini tamamlayıcı nitelikte olacak. Anlaşmanın ikinci çeyrekte tamamlanması bekleniyor. 

Borsanın kurumsal ürün başkan yardımcısı Greg Tusar, bir blog gönderisinde “Yüksek kaliteli verilere erişimin, kripto varlıklarına yapılan yatırımları değerlendiren kurumlar için gerekli olduğunu biliyoruz” şeklinde konuştu. Coinbase, kurumsal ürün grubunu güçlendiren bir anlaşmayla geçen yıl Tagomi’yi de satın almıştı. Kayıtlar, anlaşmanın yapıldığı tarihte Tagomi’nin 77.2 milyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor. 

Tusar’a göre Coinbase, 122 milyar dolarlık toplam varlığa sahip ve 7.000’den fazla kurumsal müşterisi bulunuyor. 

PayPal da bu yılın başlarında kripto para saklama firması Curv’ü satın almıştı. Galaxy Digital’in, Coinbase rakibi BitGo ile görüşmeler yaptığı söyleniyor. Architect Partners’ın yönetici ortağı Eric Risley’e göre, bu piyasadaki rekabet dalgayı beslemeye devam edecek.

Bu yılın başlarında Coinbase, Amazon Web Services’e benzer bir iş kurmak için kripto para altyapı firması Bison Trails’i satın aldığını duyurmuştu. Ayrıca, Ocak ayında alım satım yürütme platformu Routefire’ı da satın aldığını söyledi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner