Yükleniyor...

Chrysalis Ağı, IOTA’da Başarıyla Etkinleştirildi

Chrysalis'te IOTA protokolünün giderek daha fazla özelliği etkinleştiriliyor.

chrysalis frame

Chrysalis’te IOTA protokolünün giderek daha fazla özelliği etkinleştiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

28 Nisan 2021’de, IOTA protokolü Chrysalis yükseltmesini başarıyla etkinleştirdi. Kullanıcılar şimdi yeni IOTA’daki son kullanıcı işlevlerini deniyor.

Merkezi olmayan kimlik yönetimi araçlarına hitap eden erken aşama bir startup ​​olan Filancore GmbH, bunun ilginç bir kilometre taşı olduğunu bildirdi. Startup ​​ekibi, IOTA protokolünde işlem kimliğini paylaştı. Bu mesaj değer aktarımı içermez, bu nedenle sadece kimlik doğrulamasını onaylar. Kimlikle ilgili veriler bugün blockchain’de yayınlandı.

U.Today tarafından daha önce ele alındığı gibi, IOTA 21 Nisan – 28 Nisan tarihleri ​​arasında Chrysalis aşamasına geçti. Bu süreç, hesap yönetimi politikası, cüzdan ve token geçişinde büyük bir değişikliği içeriyordu. Ayrıca söylenenlere göre bu güncelleme IOTA’yı %100 merkeziyetsiz bir gale getirecek.

IOTA’nın kurucusu Dominik Schiener, merkezi olmayan kimlik doğrulama ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere tüm işlemlerin ücretsiz olduğunu vurguladı:

“İnanılmaz! Ücretsiz işlemler göndermek için Firefly cüzdanımda IOTA destekli kimliğimi kullanmak için sabırsızlanıyorum.”

Kimlik yönetimini blok zincirine taşımak, IOTA Vakfı’nın temel odak noktaları arasında. Bu ilk olarak 2019 Dev Güncellemesinde belirtildi.

29 Mart 2021’de IOTA Vakfı’nın kimlik lideri Jelle Millenaar, IOTA’nın kimlik çözümünün Microsoft’tan daha gelişmiş olduğunu duyurdu. Teknoloji devi, merkezi olmayan kimlik depolaması için Bitcoin benzeri ağları, Sidetree protokolünü ve Inter-Planetary File System’i (Gezegenler Arası Dosya Sistemi) kullanmaya karar verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x