Yükleniyor...

Coinbase, Yılın İlk Çeyreği İçin 430 Milyon Dolarlık Net Zarar Açıkladı

ABD'nin en büyük kripto para borsası Coinbase, 2022 yılının ilk çeyreğinde 430 milyon dolarlık net zarar açıkladı.

coinbase 3

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, 2022 yılının ilk çeyreğinde 430 milyon dolarlık net zarar açıkladı.

Coinbase’in hissedar mektubu, firmanın dönem içinde 1,16 milyar dolar net gelir elde ettiğini ortaya koydu. Wall Street’in gelir tahmini, 1,5 milyar doların biraz altında yer alıyordu.

Borsanın 2021’in dördüncü çeyreğindeki net geliri ise 2.49 milyar dolardı. Hissedar mektubunda şu ifadeler yer aldı.

“2022’nin ilk çeyreği, 2021’in sonlarında başlayan düşük kripto varlık fiyatlarını hem de oynaklık eğilimini devam ettirdi. Bu piyasa koşulları, birinci çeyrek sonuçlarımızı doğrudan etkiledi.

Ancak bu piyasa koşullarına öngörülü ve hazırlıklı girdik. Kriptonun geleceği konusunda her zamanki gibi heyecalıyız”

İşlem hacimleri 2021 yılının dördüncü çeyreğindeki 547 milyar dolara kıyasla, yılın ilk çeyreğinde 309 milyar dolara geriledi.

Hissedar mektubunda Coinbase, “Bu piyasa koşullarının kalıcı olmadığına inanıyoruz ve uzun vadeye odaklanmaya devam ediyoruz” dedi. Firma, gelecekte cüzdan ve NFT planlarına ilişkin yatırımlarına devam edeceklerini vurguladı.

Coinbase’in hisseleri de düşmeyi sürdürüyor. $COIN fiyatı Salı işlem seansını %12.6 düşüşle 72.99$’a kapattıktan sonra 62.82$ seviyesine geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner