Yükleniyor...

Coinbase’deki Bitcoin (BTC) Bakiyesi Aralık 2017’den Bu Yana En Düşük Seviyesinde, Bu Ne Demek?

Önde gelen kripto varlık işlem platformu Coinbase’in Bitcoin bakiyesi şu anda Aralık 2017'deki kadar düşük.

coinbasedeki bitcoin btc bakiyesi aralik 2017den bu yana en dusuk seviyesinde bu ne demek 1

Önde gelen kripto varlık işlem platformu Coinbase’in Bitcoin bakiyesi şu anda Aralık 2017’deki kadar düşük. Bu ne anlama geliyor?

CryptoPotato’nun işaret ettiği son veriler, Coinbase’in BTC bakiyesinin Aralık 2017’den beri görülmeyen seviyelerde olduğunu gösteriyor.

Coinbase’in Bitcoin Bakiyesi Düşüyor

Bitcoin fiyatında yaklaşan büyük hareketlerin potansiyelini ölçmenin yollarından biri, borsalardaki BTC dengesini takip etmektir.

Sayı yüksekse, işlem görecek daha fazla Bitcoin olduğu anlamına gelir. Bu en popüler metriklerden biridir. Analistler bu metriği, yakın gelecekteki yüksek oynaklık olasılığını belirlemek için kullanır. 

Popüler veri analiz platformu Glassnode’dan elde edilen veriler, ABD merkezli önde gelen kripto varlık işlem platformu Coinbase’in BTC bakiyesinin Aralık 2017’deki kadar düşük olduğunu ortaya koyuyor.

Mayıs’da gerçekleşen büyük satışı takiben ılımlı bir BTC girişi döneminden sonra, Coinbase büyük bir BTC çıkışı gördü. Bu, toplam bakiyeyi 700 bin BTC’nin biraz üzerine getiriyor. Coinbase’deki Bitcoin bakiyesinin bu seviyede olduğu en son tarih Aralık 2017 idi.

coinbasedeki bitcoin btc bakiyesi aralik 2017den bu yana en dusuk seviyesinde bu ne demek
Kaynak: Glassnode

Yukarıda da bahsedildiği gibi platformun Bitcoin bakiyesinin düşük olması BTC fiyatı için olumlu bir işaret olarak değerlendirilebilir. Tabii ki Coinbase birçok alım satım platformundan sadece biri ve fiyat için anlamlı bir tez oluşturmak için bunların bir araya getirilmesi gerekiyor.

Bir başka iyi bilinen analitik kaynağı olan CryptoQuant’tan gelen bilgiler, 26 Temmuz’dan itibaren tüm alım satım platformlarının cüzdanlarında tutulan BTC miktarında bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Yükseliş tezini daha fazla desteklemek için, aşağıdaki grafikte de net olarak gösterildiği gibi, bu metrik ile Bitcoin fiyatı arasında ters korelasyon bulunuyor.

coinbasedeki bitcoin btc bakiyesi aralik 2017den bu yana en dusuk seviyesinde bu ne demek 3
Kaynak: CryptoQuant

Diğer taraftan her durumda dikkatli olmak ve tabloya göz kulak olmak önemli görünüyor. Aylık pozitif kapanışa rağmen, Bitcoin boğalarının 200 günlük hareketli ortalamanın destek olarak başarısız olmasını önlemesi ve aynı zamanda son olumlu fiyat hareketlerini takip etmesi hala kritik önemini koruyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner