Yükleniyor...

Coinbase’den 500 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Çekildi

CryptoQuant'ın verileri ve Trust Nodes analizine göre, yaklaşık 500 milyon dolar değerinde 12.

bitcoin 2 1

CryptoQuant’ın verileri ve Trust Nodes analizine göre, yaklaşık 500 milyon dolar değerinde 12.000’den fazla Bitcoin (BTC) popüler kripto para borsası Coinbase’den çekildi. Bu, son iki günde 30.000 Bitcoin çekilmesinin ardından borsalardaki toplam rezervleri yeni bir düşük seviyeye getirdi.

Binance ve Bitfinex’ten çekilen yaklaşık 1.000 BTC dahil olmak üzere toplamda 14.000’den fazla Bitcoin, takip edilen borsalardan çekildi.

xbitcoin held on exchanges march 2021 1536x563.png.pagespeed.ic .RV7zyxoHpE


Söz konusu 12.000’lik bir işlem, ilk olarak Mart 2018’de 2000 Bitcoin depozitoyla finanse edilen bir cüzdandan geldi. Bunun üzerine, şimdi tüm meblağ çekilerek, ara sıra dolduruluyor. İddialara göre bu işlemler Coinbase’e ait. Trust Nodes’un edindiği bilgilere göre bu Mart 2018 adresinin finansmanını takip etmek, bazı karmaşıklıklardan geçtiği için biraz zor, ancak 1MMdVU adresine ulaşabildiler. Bu da açıkça bir borsanın adresi ve Coinbase’in muhtemelen sıcak cüzdanı olduğuna dair bir onay var.

Coinbase herhangi bir nedenle onu hareket ettirmiş olabilir, ancak bu durumda kripto paraların sistematik bir şekilde hareket etmesini beklersiniz. Coinbase’in, hakkında çok az şey bildiğimiz sofistike bir soğuk cüzdan kurulumu var, bu yüzden tüm varlıkları yerine sadece ‘paketleri’ taşıyabilirler.

Yine de, bunun esas olarak gerçek bir para çekme olduğunu düşünmek için bir neden var çünkü rakam 500 milyon dolar ve 12.000 Bitcoin. Bir düşüş olduğu da düşünüldüğünde, kesin olmasa da, birinin bu düşüşte BTC satın almış olması muhtemel.

Coinbase daha önce binlerce kurumsal yatırımcıya hizmet ettiklerini ve 1 milyar dolarlık çok sayıda tek işlem gerçekleştirdiğini açıklamıştı. Yani bütünsel olarak, bu 12.000 bitcoin işleminin böyle bir satın alma olması muhtemel görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner