Yükleniyor...

Coinbase, Gerekli Standartların Karşılanması Halinde CBDC’leri Listeleyeceğini Söylüyor

Dünyanın en önemli kripto para borsalarından Coinbase, listeleme standartlarının karşılanması halinde, CBDC'lerin listeleneceğini söylüyor.

coinbase

Dünyanın en önemli kripto para borsalarından Coinbase, listeleme standartlarının karşılanması halinde, CBDC’lerin listeleneceğini söylüyor.

Reddit’te “ask me anything” oturumuna katılan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, gerekli şartların sağlanması halinde CBDC’lerin borsada listeleneceğini ifade etti. Armstrong ayrıca CBDC’lerin önemine de vurgu yaptı.

“CBDC’lerin gerçekten büyük olacağını düşünüyorum. Şu sıralar hemen hemen her hükümet bunu nasıl meydana getirebileceklerini düşünüyorlar. Borsa olarak kripto para birimlerinden bağımsız bir yapıdayız. Bu nedenle listeleme standartlarımızı karşıladıkları sürece CBDC, stablecoin’ler ve DAI gibi merkeziyetsiz olanlar da dahil olmak üzere kripto para birimlerini destekleyeceğiz.”

Coinbase’in CBDC’leri listeleyebileceklerini vurgulaması şaşırtıcı bir gelişme olmasa da dikkate değer. CBDC’ler stablecoin ekosistemindeki gelişmelere bir tepki olarak da görülüyor.

Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları, CBDC konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. Çin başta olmak üzere bazı ülkeler oldukça gelişmiş testler yapıyorlar. Şimdiye kadar Bahamalar’da CBDC aktif olarak kullanılıyor. Bununla beraber ABD Merkez Bankası’nın da araştırma bulgularını kısa süre içerisinde kamuoyuna sunması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner