Yükleniyor...

Coinbase’den Kullanıcılara USDT’leri Değiştirme Çağrısı

Coinbase, Circle'a ait stablecoin USDC'yi desteklemek amacıyla yeni bir kampanya başlattı.

Coinbaseden Kullanicilara USDTleri Degistirme Cagrisi

Coinbase, Circle’a ait stablecoin USDC’yi desteklemek amacıyla yeni bir kampanya başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Binance, USDC’yi desteklemeyi bırakarak müşteri varlıklarını kendi stablecoin’ini BUSD’ye otomatik olarak dönüştürdü. Circle’ın kurucu ortağı olan Coinbase de USDC için benzer bir teşvikte bulundu.

Coinbase, USDC için Dönüşüm Ücretlerini Sıfırladı

Kripto borsası Coinbase, Circle’ın USDC’sini destekleyen ve rezervlerin kalitesini vurgulayan yeni bir kampanya başlattı.

Borsa, güvenilir bir stablecoin olarak nitelendirdiği USDC’ye geçmek isteyen kullanıcılar için dönüşüm ücretlerinden feragat ediyor. Coinbase’in bu isteğinin arkasında, Tether’in sabitinden uzaklaşması ve rezervleriyle ilgili mahkemesinin olması olduğunu söylüyor.

stablecoin

FTX’in çöküşünden günler sonra, Tether (USDT) sabitinden düştü ve 93 sente kadar işlem gördü. Borsalardaki işlem çiftlerinin çoğunluğu 1 dolara geri döndü, ancak CoinGecko verileri Binance’deki bazı çiftlerde 99 sentten işlem görmeye devam ettiğini gösteriyor.

Coinbase ise USDC’ye geçme çağrısıyla Binance benzeri bir hamle başlatarak konuyla ilgili şunları söyledi:

“Son birkaç haftadır yaşanan olaylar bazı stablecoin’leri teste tabi tuttu ve güvenli bir uçuş gördük. USD Coin’in (USDC) güvenilir ve saygın bir stablecoin olduğuna inanıyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner