Yükleniyor...

Ethereum Geliştiricileri, Shanghai Hard Fork’u için Tarih Belirledi

Ethereum geliştiricileri, Shanghai hard fork'u için bir zaman çizelgesi belirledi.

eth

Ethereum geliştiricileri, Shanghai hard fork’u için bir zaman çizelgesi belirledi.

Gelişticiler, ağ doğrulayıcılarla stake edilen ETH’nin geri çekilebilmesini sağlayacak Shanghai hard fork’u için Mart 2023 tarihini hedefliyor.

Ethereum Geliştiricileri Hard Fork’u Bekliyor

Bugün yapılan toplantıda geliştiriciler, Shanghain yükseltmesinin tamamlanmasını bekledikleri zaman için bir çizelge oluşturdu. “Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 4895” olarak da adlandırılan Shanghai, ağda eksik olan bir özellik olarak doğrulayıcı staking para çekme (validator staking withdrawals) işlemlerinin yapılmasına olanak sağlayacak bir yükseltmedir.

Kullanıcıların şu anda Ethereum blockchain’inde stake edilen fonları çekmesi mümkün değildir. Yapılacak olan yeni yükseltme bu özelliği aktifleştirecek ve Ethereum’un proof-of-stake’e geçtiği son yükseltme olan Merge’den önce ağda ETH stake edenlere daha fazla esneklik ve kolaylık sağlayacak.

Potansiyel teknik zorluklar ve öngörülemeyen diğer sorunlar sebebiyle zaman çizelgesinin bir kesinliği söz konusu değil.

Geliştiriciler, Shanghai hard fork’unun yanı sıraü 2023 yılının üçüncü çeyreğinde planlanan ve ağın daha fazla işlem yapma kapasitesini artıracak bir yükseltme olan “proto-danksharding” veya EIP 4844’ü tanıtacak ikinci bir hard fork ile ilgili de görüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner