Yükleniyor...

Baby Doge Nedir? Baby Doge, Shiba Inu’nun Rakibi mi?

Baby Doge Nedir?

Baby Doge Nedir? 

Baby Doge, babası olarak görülen Dogecoin topluluğunun hayranları tarafından ortaya çıkmış bir kripto para projesi. Geçtiğimiz yılın Haziran ayında piyasaya sürülen bu varlık, son derece hızlı ve Ethereum’dan daha uygun gas ücretleriyle ön plana çıkıyor. Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş olan bu projenin kendine ait bir NFT marketplace’i de bulunuyor. Baby Doge’e sahip olan yatırımcılar bu varlığı hol ettikleri sürece tüm işlem ücretlerinin %5’i ile ödüllendiriliyor ve pasif gelir elde edebiliyorlar. Proje genel olarak şeffaflık, güven, topluluk ve uzun ömürlülük başlıkları üzerine odaklanmıştır. Projenin bir de Baby Doge Card Pay adında bir mobil uygulaması bulunuyor. Bu sayede, banka havalesi yoluyla itibari para yüleme, kripto parayla itibarı para satın alma gibi işlemler gerçekleştirebiliyorsunuz. 

Biliyorsunuz birçok yatırımcı ve topluluk Dogecoini arkasında sağlam bir teknoloji olmaması ve sadece şaka amaçlı olması nedeniyle eleştiririye tutuyor. Meme tokenler arasında geliştirme çalışmaları ile en ön plana çıkan token tabi ki Shiba Inu. Baby Doge için de Shiba Inu’nun rakibi diyebiliriz. 

Yakım Şampiyonu BabyDoge

Son 24 saatte %2’nin üzerinde değer kazanan Baby Doge, Singapur merkezli kripto para borsası BingX tarafından bugün itibari ile listelenmeye başladı. Listeleme haberini duyuran borsa, müşterilerden gelen yoğun talep nedeniyle bu varlığı listelemeye karar verdiklerini söyledi. Kripto para borsası, yalnızca BNB Smart Chain aracılığı ile BabyDoge para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyecek. 

Gelecek Vadediyor mu?

Günden güne yatırımcıların ve sektör paydaşlarının ilgisini çeken Baby Doge, geçtiğimiz ay içerisinde de yine Singapur merkezli bir kripto para borsası olan Deepcoin tarafından listelenmişti. 1 Aralık tarihinde yakım işlemi gerçekleştiren Baby Doge, 1 milyon dolar değerinde yaklaşık bir katrilyon token yaktı. Ekip, BabyDoge aylık yakımları için kullanılacak kaynağının hazinesindeki tokenlerden gelmeyeceğini çünkü varlıkların şu anda yield farming için kullanıldığını belirtti. 

PancakeSwap, OKX, Gate.io, Huobi, MEXC gibi büyük borsalarda listelenen Baby Doge Coin, henüz Binance’de listelenmiyor. Binance Smart Chain üzerine kurulu bir proje olduğunu düşünürsek ilerleyen günlerde Binance’in Baby Doge’u listelemesi sürpriz olmaz. Binance gibi büyük bir borsada listelenirse de Baby Doge fiyatında iyi bir ralli yaşanabilir. 

Uzmanlar Ne Diyor?

Baby Doge, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden yatırımcı sayısının günden güne arttığını duyurdu ve mevcut yatırımcı sayısını açıkladı. Duyurulan bilgilere göre BabyDoge yatırımcı sayısı 1.650.000 civarında bulunuyor. Henüz yeni bir kripto para birimi olduğu için ve fiyatında çok sıfır bulunduğu için uzmanlar pek bir yorum yapamıyor. Fakat genel kanı, meme tokenlerin yeni zirvelere ulaşabilmesi için makroekonomik şartların değişmesi gerektiği. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner