Yükleniyor...

Arjantin ve Portekiz Fan Token Yatırımcıları Final İstiyor

FIFA Dünya Kupası, tüm hızıyla devam ederken gözler Arjantin ve Portekiz milli takımlarına çevrildi.

Arjantin ve Portekiz Fan Token Yatirimcilari Final Istiyor 2

FIFA Dünya Kupası, tüm hızıyla devam ederken gözler Arjantin ve Portekiz milli takımlarına çevrildi.

2022 FIFA Dünya Kupası, Katar‘ın ev sahipliğinde tüm hızıyla devam ediyor. Grup maçlarından itibaren, çekişmeli ve sürpriz sonuçlar yoğun ilgi gördü. Japonya‘nın mücadelesi, Güney Kore‘nin çıkışı ve Fas‘ın çeyrek finale yükselmesi dikkat çekti. Küresel çapta bir organizasyon olan FIFA, Dünya Kupası ile milyarlarca insanı ekran başına kitlemeyi başarıyor. Böyle bir endüstri, kripto sektörü ile entegrasyon yaşadı. Bu son Dünya Kupası, fan token’ların ön plana çıktığı bir organizasyon oldu. Arjantin‘in yıldızı Lionel Messi ve Portekiz‘in yıldızı Cristiano Ronaldo belki de son defa rekabet ediyorlar. İki yıldız, çeyrek finalde mücadele edecek. Futbolun en önemli iki isminin rekabeti, fan token’ları da körükledi.

Arjantin ve Portekiz, Messi ve Ronaldo

FIFA 2022 Dunya Kupasi

Futbolseverler, bu Dünya Kupası‘nda Ronaldo ve Messi finali görmek istiyorlar. Her ne kadar Brezilya ve Fransa da favori olarak gösterilse de futbol tutkunları son bir final hevesinde.

Arjantin ve Portekiz, farklı maç şemasında yer aldıkları için finale kadar denk gelemeyecekler. Eğer bu iki takım tüm maçlarını kazanmayı başarırsa, finalin adı Ronaldo ve Messi olacak.

Çeyrek final kısmına geçilen Dünya Kupası’nda, Arjantin‘in rakibi Hollanda oldu. Diğer tarafta Portekiz, Fas ile eşleşti.

Arjantin ve Portekiz Fan Token’ları

Fan token tedarikçisi Chiliz (CHZ), milli takımlar için de token üretimine geçti. Dünya Kupası için hikayeler üreten taraftarlar, olası bir Messi ve Ronaldo finali için fan token’lara akın etti.

Taraftarlar Portekiz ve Arjantin‘in fan token’larına yoğun ilgi gösteriyor. Ancak bu iki token, daha ziyade yükseliş ve düşüş senaryolu hareket sürdürüyor. Büyük bir beklentiyle token’ları satın alan yatırımcılar, henüz bu yatırımlarının meyvesini toplayamadı.

Arjantin Fan Token

Arjantin ve Portekiz‘in fan token’ları, Ronaldo ve Messi finali görmek isteyen yatırımcılar tarafından da satın alınıyor. Hayranlar, Dünya Kupası‘nı kripto paralar ile taçlandırıyor.

Güncel fiyatı 2.42 dolar olan Portekiz Fan Token (POR), geçtiğimiz ay 5 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başarmıştı. Aynı şekilde Arjantin Fan Token (ARG), 2.79 dolar seviyelerinde günü geçiriyor. ARG, geçtiğimiz ayın sonlarında 7.40 dolar seviyelerini görmüştü.

Portekiz fan token

Dünya Kupası başlamadan önce yükseliş yaşayan token’lar, çeyrek final aşamasına gelindiğinde düşüş yönlü ilerlemesini sürdürüyor. Özellikle Chiliz‘in, düzenli olarak dolaşıma arz tedarik etmesi de bunu etkileyen faktörler arasında yer alıyor.

Ancak diğer tarafta, Messi ve Ronaldo gerçeği de yer alıyor. Bu ikilinin finalde karşılaşması, takımlarının fan token’larını da etkileyebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner