Yükleniyor...

Coinbase’in ağı Base, resmi olarak yayımlandı

Coinbase'in Layer-2 ağı Base yayımlandı, bununla birlikte Coinbase ağa sahip olan ilk kripto borsası oldu.

Coinbase’in Layer-2 ağı Base yayımlandı, bununla birlikte Coinbase ağa sahip olan ilk kripto borsası oldu.

Coinbase‘in Base’ini yayımlaması ile birlikte halka açık borsalardan kendi ağına sahip ilk kripto para borsası oldu. Coinbase, Base’i geliştirdiğini Şubat ayındaki testnet ile duyurmuştu.

Coinbase, Base’i resmi olarak yayımlaması ile bu alanda bir ilki gerçekleştirdi

Coinbase tarafından desteklenen Base ağı resmen kullanıcılara açıldı. Base ağının yolculuğu Şubat ayında bir testnet lansmanı ile başladı ve ardından Temmuz ayında geliştiricilere özel bir sürüm yayınlandı. Lansmanı kutlamak için “Onchain Summer” adlı bir etkinlik başlatıldı.

Coinbase’in Base Mainnet’i, 100’den fazla dApp ve hizmet sağlayıcısını kapsayan Base ekosisteminin bir parçası olarak resmen başlatıldı. Coinbase’in protokol lideri Jesse Pollak, kullanıcıların bu dApp’leri keşfedebileceğini ve Ethereum’a kıyasla daha düşük işlem ücretlerinden ve daha yüksek işlem hızlarından faydalanabileceğini belirtti.

coinbase kripto sec

Base, Şubat ayındaki testnet başlangıcından ve Temmuz ayındaki geliştiricilere özel sürümünden bu yana DeFi protokolleri, cüzdanlar, köprüler, oracle’lar, analitik ve altyapı sağlayıcıları dahil olmak üzere çok sayıda kripto projesiyle entegre oldu.

Optimism’in OP Stack yazılım yığını üzerinde geliştirilen Base, bir rollup ağı olarak çalışıyor. Ana Ethereum Blockchain’indeki işlemleri işleyerek dApp’ler için daha uygun maliyetli bir çözüm sunar ve böylece bir ölçeklendirme çözümü olarak hareket eder.
Ayrıca, bu Layer-2 çözümünün Coinbase’in birinci katman ürünleri için varsayılan ağ olması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner