Yükleniyor...

CoinGecko raporuna göre MetaMask, kripto cüzdanı sektöründe lider

CoinGecko raporuna göre, kripto para cüzdanları arasında 22 milyon indirme ile MetaMask lider konumda.

metamask

CoinGecko raporuna göre, kripto para cüzdanları arasında 22 milyon indirme ile MetaMask lider konumda.

Kripto para dünyasında en çok kullanılan ürünlerden biri olan sıcak cüzdanlara dair bir çalışma CoinGecko’dan geldi. Şirket, yaptığı araştırmada MetaMask’ın sıcak cüzdan dünyasındaki liderliğini ortaya koydu.

CoinGecko’nun sektör araştırma raporunda MetaMask sıcak cüzdan alanında lider çıktı

Yeni bir CoinGecko raporuna göre, MetaMask, uygulama indirme sayılarına göre en popüler sıcak kripto cüzdanı olarak öne çıkıyor. MetaMask’ın indirme sayısı 22,66 milyonu aşarak bu alandaki lider konumunu sürdürüyor. Diğer popüler cüzdanlar ise bu indirme sayılarını yakalayamıyor.

Raporda, Coinbase Wallet, Trust Wallet ve Blockchaincom Wallet gibi cüzdanların, MetaMask’ın kurulum sayısının yalnızca yarısına sahip olduğu belirtiliyor. Coinbase Wallet, Trust Wallet ve Blockchaincom Wallet, her biri on milyonun biraz üzerinde indirme sayısıyla MetaMask’ı takip ediyor.

Coingecko 737x675 1

Toplamda, ilk dört sıcak kripto cüzdanı, toplam cüzdan indirmelerin yüzde 66,6’sını temsil eden 54,06 milyon indirme ile önemli bir pazar payını elinde bulunduruyor.

“Kendi Kendine Gözetim için En Popüler Kripto Sıcak Cüzdanları” başlıklı rapor ayrıca, en popüler on kripto sıcak cüzdanının diğerlerine göre dört katından fazla kurulum sayısına sahip olduğunu vurguluyor.

İlk on cüzdanın yarısı, merkezi kripto borsaları tarafından destekleniyor veya sahipleniliyor. Bu durum, merkezi borsaların kendi kendine saklama hizmetlerine olan ilginin yüksek olduğunu gösteriyor. Coinbase Wallet ve Crypto.com DeFi Wallet gibi cüzdanlar, ilgili borsalar tarafından geliştirilmiş cüzdanlar olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, Binance tarafından 2018’de satın alınan Trust Wallet ve BitKeep, Bitget borsası tarafından desteklenmektedir. SafePal’in donanım cüzdanı entegrasyonu da Binance Labs’tan yatırım aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner