Yükleniyor...

Better Markets, SEC’e çağrıda bulundu

Bir sivil toplum kuruluşu olan Better Markets, spot Bitcoin ETF'leri konusunda SEC'e çağrıda bulundu.

sec coinbase davasi 1

Bir sivil toplum kuruluşu olan Better Markets, spot Bitcoin ETF’leri konusunda SEC’e çağrıda bulundu.

Better Markets, SEC’in başvurulan spot Bitcoin ETF’lerini reddetmeye çağırdı. Bununla birlikte bu çağrı toplulukta tepkiye neden oldu.

Better Markets, topluluktan tepki aldı

Sivil Toplum Kuruluşu Better Markets, SEC’i spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmeye davet ediyor.

Better Markets tarafından gönderilen mektuplara göre, SEC son zamanlarda yapılan bir dizi spot bitcoin borsa yatırım fonu başvurusunu, olası yatırımcı zararıyla ilgili endişeler nedeniyle geri çevirmelidir. Better Markets’in hukuk direktörü ve menkul kıymetler uzmanı Stephen Hall, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, kripto endüstrisinin 2 trilyon dolarlık kayıp, çeşitli yaptırımlar, iflaslar, davalar ve cezai kovuşturmalar gördüğünü belirtti.

sec nydig ve global xin spot bitcoin etf basvurularini reddetti

Hall, “Bu arada, kripto çılgınlığından başlıca yararlananlar, onu fidye yazılımlarını, kara para aklamayı ve her türlü yasa dışı davranışı kolaylaştırmak için kullanan suçlulardır” dedi ve bu bağlamda SEC’in bu ay Bitcoin ETF başvurularını değerlendirmesi gerektiğini belirtti.

Better Markets, özellikle bir spot Bitcoin ETF için sekiz başvuru hakkında Salı günü yorum yaptığı iki mektup gönderdi. Bu ürünler için başvurular son birkaç ayda artış gösterdi ve kısmen BlackRock’un Haziran ayında ilk başvurusundan sonra daha da yoğunlaştı.

SEC henüz bir spot Bitcoin ETF’sini onaylamadı ve önceki çabaları reddetti. Başkan Gary Gensler’a bekleyen başvurular sorulduğunda, dolandırıcılık ve manipülasyonla ilgili endişelerini dile getirdi.

Hall, “Yorum mektuplarımız, SEC’i bu tür başvuruları reddeden önceki emirleriyle uyumlu olmaya ve teşkilatın önünde bekleyen önerilen sekiz kural değişikliğini reddetmeye çağırıyor” şeklinde konuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner