Yükleniyor...

CoinGecko Kurucu Ortağından Ayı Piyasası Açıklaması

CoinGecko kurucu ortağına göre ayı piyasası daha yeni başlıyor olabilir.

ong

CoinGecko kurucu ortağına göre ayı piyasası daha yeni başlıyor olabilir.

CoinGecko’da COO’su Bobby Ong, kripto paranın Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve tedarik zinciri sorunlarının kalıcı enflasyon yaratmasıyla birlikte makro odaklı bir ayı piyasasının ortasında olduğunu söylüyor.

Ong, Fed’in enflasyonu bastırmak için faiz oranlarını artırmaktan başka seçeneği olmadığını söyledi ve bunun sonucunda hisselerin darbe aldığını dile getirdi.

“Kurumların katılımıyla kripto sektörü, geleneksel finans ile yüksek oranda ilişkilidir. Bu sebeple teknoloji hisseleri riskli varlık olarak görülüyor ve darbe alıyor. Halka açık birçok teknoloji hissesi, son 6 ayda piyasa değerinin %75 oranında azaldığını gördü. Dibe yakın mıyız?

Ne yazık ki Fed’in faiz oranlarını sıkılaştırma döngüsünün henüz başında yer alıyoruz. Yetkilerin enflasyonu kontrol altına almak için önümüzdeki birkaç çeyrekte faiz oranlarını sürekli artırması gerekecek ve bu daha fazla sıkıntıya sebep olacak. Ekibimze önümüzdeki 12-18 ayın zorlu olmasını beklemeleri gerektiğini söyledik”

Ong’a göre CoinGecko, uzun bir ayı piyasasına hazırlanıyor.

“Zaten ayı piyasasındayız ve büyük olasılıkla kısa olmayacak. Zor zamanlara hazırlanmalı, harcamalara dikkat edilmeli, geliri optimize etmeye odaklanmalı ve topluluğun istediği şeyleri inşa etmeliyiz. Şimdi kolları sıvamanın ve bir sonraki dönemi inşa etmenin zamanıdır”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner