Yükleniyor...

Bankman-Fried Nisan Ayında Süper PAC’lere 16 Milyon Dolar Bağışladı

Bloomberg'in haberine göre, kripto türevleri borsası FTX'in kurucusu Samuel Bankman-Fried, Nisan ayında süper PAC'lere* (political action committee/siyasi eylem komitesi) 16 milyon dolar bağışladı.

sam bankman

Bloomberg’in haberine göre, kripto türevleri borsası FTX’in kurucusu Samuel Bankman-Fried, Nisan ayında süper PAC’lere* (political action committee/siyasi eylem komitesi) 16 milyon dolar bağışladı. Bu hareket onu bu tür siyasi gruplara bağış yapan en iyi bağışçılardan biri haline getirdi.

Haberde, kripto milyarderinin, bir sonraki pandemiyi önlemeye yardımcı olabilecek adayları desteklediğini söyleyen süper bir PAC olan Geleceğimizi Koruyun’a (Protect Our Future) 10 milyon dolar verdiği belirtildi. Grup, tümü Demokratik Meclis yarışlarında olmak üzere, ön seçimlerini etkilemek için şimdiye kadar 19 milyon dolar harcadı.

The Block, Kasım 2020’de Bankman-Fried’in şimdiki Demokrat Başkan Joe Biden’ın kampanyasına 5,2 milyon dolar katkıda bulunduğunu bildirmişti. Opensecrets.org verilerine göre FTX.US, Biden’ın başkanlık kampanyasını desteklemek için 2020 seçim döneminde en çok bağış yapanlar arasında yer aldı.

*Super PAC: Siyasi eylem komitesi (PAC), ABD’de siyasi kampanya katkılarını bir araya toplayan ve bu fonları adaylar için veya adaylara karşı kampanyalara, oylama girişimlerine veya mevzuata bağışlayan bir siyasi komitedir. PAC’ler tipik olarak siyasi bir kampanyaya bağışta bulunmak için özel olarak para toplamak isteyen kişiler tarafından iş, emek veya ideolojik çıkarları temsil etmek üzere oluşturulur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner