Yükleniyor...

Coinbase’in Yeni Tipping Servisi: Coinbase Tip

Bitcoin'in sosyal medyada kullanımı, ChangeTip uygulaması üzerinde oldukça büyük bir artış göstermişti.

coinbase tip11

Bitcoin’in sosyal medyada kullanımı, ChangeTip uygulaması üzerinde oldukça büyük bir artış göstermişti. Özellikle Reddit üzerinde tam bir bahşiş çılgınlığı yaşandığı sırada, Coinbase’de yeni bahşiş servisi “Coinbase Tip” i duyurdu.

Bahşiş butonu kolaylıkla web sayfalarına entegre edilebilirken, ziyaretçiler de içerik üreticilerini veya web sayfası yöneticilerini küçük bahşişler ile motive edip, çalışmaların devamının gelmesinde etkin rol oynayabiliyorlar. Bahşiş alanın Coinbase hesabına aktarılan bu bahşişler için varsayılan bahşiş miktarı ise tipping butonuna basıldığında 300 bits olarak karşımıza çıkıyor. Tabiki de ziyaretçiler istedikleri miktarda bahşiş yapmakta özgürler.

coinbase-tipBitcoin hakkındaki en heyecanlı özelliğin mikroödemelere getirdiği kolaylıklar olduğunu göz önüne aldığımızda, bahşiş uygulamaları için de yine Bitcoin’in ne kadar elverişli olduğunu görebiliyoruz. Geleneksel ödeme sistemleri ise genellikle mikroödemeler için ücret bakımından elverişli değiller.

Coinbase kurucu ortağı Brian Armstrong’un CoinDesk’e konu ile ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Şu an yeni yeni görmeye başladığımız bir mikroödeme ekonomisi oluştuğuna inanıyoruz ve bu yeni iş modelinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz çünkü Bitcoin’den önce bu mümkün değildi.”

Coinbase Blog sayfasında okucularla paylaşıldığı üzere ChangeTip ile sosyal medyada ve internet ortamında mikroödemelerin kullanımının ne denli fazla olduğunu görmüş bulunmaktayız. Bugüne kadar Coinbase üzerinden gerçekleştirilen işlemlerin de %30’u, 1 doların altında gerçekleştirilen işlemler olmuş.

Tipping çılgınlığı, Coinbase’in de piyasaya girişiyle daha da çok büyüyeceğe benziyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner