Yükleniyor...

CoinGecko Verilerine Göre En Çok Ziyaret Edilen Kripto Varlık Projeleri

Son zamanlarda kripto varlık piyasasında yaşanan hareketlilik ile beraber CoinGecko verilerine göre en çok ziyaret edilen kripto varlık projeleri sırasıyla, Fantom (FTM), Plant vs Undead Token (PVU), Solana (SOL), Ethereum (ETH) ve Elrond (EGLD) oldu.

altcoin

Son zamanlarda kripto varlık piyasasında yaşanan hareketlilik ile beraber CoinGecko verilerine göre en çok ziyaret edilen kripto varlık projeleri sırasıyla, Fantom (FTM), Plant vs Undead Token (PVU), Solana (SOL), Ethereum (ETH) ve Elrond (EGLD) oldu.

Kripto varlık piyasasının inişli çıkışlı yapısı CoinGecko verilerine de yansıdı. En çok ziyaret alan altcoinler sırasıyla şu şekilde;

  • Fantom (FTM)
  • Plant vs Undead Token (PVU)
  • Solana (SOL)
  • Ethereum (ETH)
  • Elrond (EGLD)

Fantom (FTM): Fantom (FTM), aBFT olarak adlandırılan ilkeleri kullanarak DAG tabanlı dağıtık bir defter konsensüsü ile çalışan ve akıllı sözleşmeler için güvenli bir sanal makine sunan bir blok zincir platformudur. Fantom (FTM), DAG olarak adlandırılan ana sistemi ile Lachesis protokolü kullanılarak akıllı sözleşmelere yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır. CoinGecko verilerine göre FTM coin, son 7 gün içerisinde %41.5 oranında yükselişe geçerek 1,51 dolardan işlem gördü. Fantom’un piyasa değeri 3.832.970.715 dolar ve dolaşım arzı 2.541.152.731’dir.

Plant vs Undead Token (PVU): Plant vs Undead, NFT’lerin olduğu Binance Smart Chain üzerine kurulmuş bir blok zinciri oyunudur. İki oyun modu vardır: Çiftlik simülasyonu ve Kule savunması. Tüm oyun modları PVU’yu ödüllendirir. Oyuncular, PancakeSwap üzerinden PVU satın alabilirler. PVU, pazar yerinde yeni teklifler vererek kullanılabilir. Plant vs Undead Token, son 24 saatte %20.3 oranında artarak en çok ziyaret edilenler arasına girdi. Plant vs Undead, 12,92 dolardan işlem görmektedir.

Solana (SOL): Solana, merkeziyetsiz finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blockchain teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı. 180,55 dolardan işlem gören, son 7 günde % 29.4 oranında artış göstererek en çok ziyaret edilenler arasında yer alan Solana, son günlerin en çok konuşulan projeleri arasında yer alıyor.

Ethereum (ETH): Ethereum, geliştiricilerin merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmasını ve dağıtmasını sağlayan, Blockchain teknolojisine dayanan açık kaynak kodlu platformdur. Bitcoin gibi, Ethereum da halka açık bir ağdır. Bitcoin’den sonra en büyük kripto varlık olarak görülen Ethereum, son 24 saat içerisinde %3.8 oranında artarak en çok ziyaret edilen kripto varlıklar arasında yer aldı. Ethereum, 3.427,32 dolardan işlem gördü.

Elrond (EGLD): Elrond, parçalanmış durum mimarisine ve güvenli bir Hisse Kanıtı fikir birliği mekanizmasıyla tasarlanmış dağıtık bir veritabanıdır. Diğer blok zinciri ağlarının çoğu özel donanım ve yüksek enerji tüketimi gerektirirken Elrond ortalama bilgisayarlarda çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Elrond PoS (Proof of stake) fikir birliği mekanizmasına sahip sharding (zincir parçalara ayrılmış) akıllı sözleşmelerin çalıştırıldığı platformdur. Son 7 günde %57.0 artarak 271,55 dolar seviyesine yükselen Elrond, en çok ziyaret edilen coinler arasında yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner