Yükleniyor...

CoinGecko’da En Çok Aranan Projelerden Biri Olan Verasity (VRA) Nedir?

Verasity, video reklamlarındaki sahte izleyicilerin tespit edilmesini sağlayan bir blockchain projesidir.

verasity coinkolik

Verasity, video reklamlarındaki sahte izleyicilerin tespit edilmesini sağlayan bir blockchain projesidir. Yerel tokeni VRA’dır. Kullanıcılar video izleyerek VRA tokeni kazanırlar. Online reklamların %40’ı botlar tarafından görüntülenmektedir. Bu kayıp hem içerik oluşturanları hem de reklam aracılarını zarara uğratmaktadır. Verasity ise 400 milyar dolarlık online reklam sektöründeki bu problemi ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Bireysel yatırımcılar için alım-satım olmadan da coin kazanabilmeyi, kurumsal yatırımcılar için ise reklam denetimi yapabilmeyi sağlayan bir altcoin olan VRA coin, CoinGecko verilerine göre en çok aranan projeler arasında yer alıyor. Son 14 gün içerisinde %40 oranında artış gösteren Verasity, 0,040 dolardan işlem görüyor.

Verasity projesinin temel amacı oyun içeriklerini ödüllendirerek milyarlarca dolarlık bir dev haline gelen eSpor sektörüne hizmet vermek. Ödüllendirme işini iki yöntemle yapıyorlar. Bunlardan birincisi Verasity Ad Stack ile Google mobil ve Google masaüstü reklamlarını çeşitli uygulamalarına entegre etmek. Diğer yöntem ise Proof of View (POV) adını verdikleri yöntem. Hem içerik üretenleri hem de izleyenleri ödüllendirmeyi daha güvenli bir yöntem olan blockchain kullanarak sağlıyorlar. Verasity patenti için başvuru yaptıkları POV sistemiyle izleyici metriklerinin değiştirilmemesi için verileri blockchain ağında saklamayı düşünmüş böylece reklam verenler için de sahte metriklerden arındırılmış en doğru verileri sunmayı amaçlamış.

Verasity Youtube, Twitch, Vimeo, JWPlayer, Brightcove, VideoJS, Kaltura, Flowplayer gibi mevcut video ve reklam dağıtım platformların üzerine inşa edilmiş bir projedir.

Toplamda 2 milyon oyun videoları yayıncısının gelirlerini %35 oranında artırmayı hedefliyorlar.

Projenin hedefinde ESL Pro League, Dreamhack ve Blast Premier gibi büyük eSpor turnuvaları ve eSpor bahisleri gibi fonksiyonlar da var. Bu fonksiyonları VeraWallet sayesinde kazandırıyorlar.

Verasity (VRA) Projesinin Avantajları Neler?

VRA avantajlarından biri arbitraja oldukça uygun olmasıdır. Diğer bir avantajı ise sadece bireysel yatırımcılara değil kurumsal şirketlere de geniş bir fayda kazanımı sunmasıdır. VRA işlem hacmi geniş ve likiditesi farklı birçok borsada işlem görüyor Bu yüzden onu farklı fiyatlardan bulmak ve en avantajlı şekilde satmak mümkündür.

VRA Coin aynı zamanda sadece reklamları izleyen gerçek kullanıcılara dağıtılıyor. Bu kapsamda Verasity ağında reklamı olan kurumsal firma dağıtılan VRA Coin miktarına bakarak reklamı gerçek kaç kişinin izlediğini öğrenir. Nasıl bir verim sağladığını gerçekçi şekilde öğrenme avantajı kazanır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner