Yükleniyor...

Coingecko’da En Çok Aranan Projelerin Çoğu Solana (SOL) Ekosisteminde!

Coingecko'da en çok aranan projeleri incelediğimizde, bunların çoğunun Solana (SOL) ekosisteminde olduğunu görüyoruz.

sol 1

Coingecko’da en çok aranan projeleri incelediğimizde, bunların çoğunun Solana (SOL) ekosisteminde olduğunu görüyoruz. Solana’nın son zamanlardaki yükselişi, ağdaki diğer projelere de yaradı. Birçok kripto para birimi SOL’un rüzgarıyla beraber yükselişe geçti.

Coingecko’da en çok aranan ve Solana ağında bulunan kripto para projeleri şu şekilde:

Solanium (SLIM): Solanium, Solana blockchain’inde para toplama ve trade yapmak için oluşturulan merkezi olmayan bir platformdur. Platform, bir DEX kullanıcı arayüzü, stake, cüzdan yönetimi, yönetişim ve bir launchpad içerir. SLIM, son 7 günde %230 oranında artış gösterdi.

Star Atlas (ATLAS): Star Atlas, son teknoloji blockchain, gerçek zamanlı grafikler, çok oyunculu video oyunu ve merkezi olmayan finansal teknolojilerin birleşmesinden ortaya çıkan yeni nesil bir oyun metaverse’idir. Unreal Engine 5’in Nanite teknolojisini kullanan gerçek zamanlı grafik teknolojisi, sinema kalitesinde video oyunu görselleri sağlar. Solana protokolünü kullanan teknoloji, büyük ölçüde sunucusuz ve güvenli bir oyun deneyimi oluşturmaktadır.

Ekran Resmi 2021 09 07 11.14.02

Sunny Aggregator (SUNNY): Sunny, Solana tarafından desteklenen, şekillendirilebilir bir DeFi getiri toplayıcıdır. Sunny Protocol, temel bir özellik olarak birleştirilebilirlik ile tasarlanmıştır ve diğer uygulamaların ve protokollerin bunun üzerine kolayca kurulmasını sağlar. Bir kullanıcı Sunny havuzuna para yatırdığında, o havuzun zamanla büyüyecek orantılı bir payını temsil eden agTokens alır. Sunny, Sunny DAO tarafından yönetilen merkezi olmayan bir protokoldür. Sunny, son 24 saatte %125 oranında artış gösterdi.

Saber (SBR): Sabre, Solana’da önde gelen zincirler arası stablecoin ve wrapped varlık borsasıdır. Saber, son 24 saatte %50 oranında artış gösterdi.

Serum (SRM): Popüler bir proje olan Serum, son 7 günde %22 oranında yükseldi. Serum, merkezi olmayan finansa (DeFi) benzeri görülmemiş hız ve düşük işlem maliyetleri getiren merkezi olmayan bir borsa (DEX) ve ekosistemdir.

Raydium (RAY): Raydium, Solana blockchain’i üzerine kurulmuş otomatik bir piyasa yapıcı (AMM) ve likidite sağlayıcısıdır. Raydium, Serum içinde bir AMM olarak ilk hamle avantajına sahiptir ve yeni ve mevcut projeleri ve protokolleri ekosisteme getirmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Protokol, Solana ve Serum’a genişlemek isteyen projeler için bir köprü görevi görmekte ve bu süreçte Raydium ve RAY token, ortaklarla, kendi platformuyla ve bir bütün olarak ekosistemle daha fazla gelişme sağlamak için bir temel olmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner