Yükleniyor...

Coingecko’ya Göre En Çok Aranan ve En Çok Ziyaret Edilen Kripto Varlık Projeleri

Son zamanlarda kripto varlık piyasasında yaşanan hareketlilik ile beraber CoinGecko verilerine göre en çok aranan coinler sırasıyla, dYdX (DYDX), Utrust (UTK), Solana (SOL), Aurox Token (URUS) ve Fantom (FTM) oldu.

Son zamanlarda kripto varlık piyasasında yaşanan hareketlilik ile beraber CoinGecko verilerine göre en çok aranan coinler sırasıyla, dYdX (DYDX), Utrust (UTK), Solana (SOL), Aurox Token (URUS) ve Fantom (FTM) oldu. En çok ziyaret alan coinler ise Binance Coin (BNB), Utrust (UTK), Fantom (FTM), Solana (SOL) ve Algorand (ALGO) oldu.

Kripto varlık piyasasının inişli çıkışlı yapısı CoinGecko verilerine de yansıdı. Aynı anda en çok aranan ve en çok ziyaret edilen coinler Utrust (UTK), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) oldu.

Utrust (UTK)

İşletmelerin dijital para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul etmelerine olanak tanıyan bir platform olan Utrust, geleneksel ödeme platformlarının tüketiciler için sunduğu korumasını ve güvenilirliğini sağlarken dijital para birimlerini ana akım tüketicilere getirmeyi amaçlıyor. E-ticaret, mobil ödemeler ve kripto para biriminin kesişme noktasında bulunan Utrust, işletmeler için bir API ve müşteriler için UX sunuyor. CoinGecko verilerine göre hem en çok aranan hem de en çok ziyaret edilen coinler arasında yer alan Utrust, son 24 saatte %11.3oranında yükselerek 0,407712 dolardan işlem gördü.

Solana (SOL)

Solana, merkeziyetsiz finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blockchain teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesidir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017’de başlarken, Solana merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı. 207,32 dolardan işlem gören, son 24 saatte %28.8 oranında artış göstererek hem en çok arananlar hem de en çok ziyaret edilenler arasında yer alan Solana, son günlerin en çok konuşulan projeleri arasında yer alıyor.

Fantom (FTM)

Fantom (FTM), aBFT olarak adlandırılan ilkeleri kullanarak DAG tabanlı dağıtık bir defter konsensüsü ile çalışan ve akıllı sözleşmeler için güvenli bir sanal makine sunan bir blok zincir platformudur. Fantom (FTM), DAG olarak adlandırılan ana sistemi ile Lachesis protokolü kullanılarak akıllı sözleşmelere yeni bir boyut kazandırmayı amaçlamaktadır. Fantom, son 24 saat içerisinde %31.6 oranında yükselerek 1,87 dolardan işlem gördü ve hem en çok aranan hem de en çok ziyaret edilen coinler arasında yerini aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner