Yükleniyor...

CoinMarketCap’ten DeFi Yarışması: 300 Dolar Kazanma Fırsatı

Son birkaç ayda DeFi coin'lerinin yükselişini ve düşüşünü gördük.

coinmarketcapten coin tasarim yarismasi 300 dolar kazanma firsati

Son birkaç ayda DeFi coin’lerinin yükselişini ve düşüşünü gördük. YAM, PASTA , SUSHI gibi birçok meme coin olarak geçen kripto para birimleri ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor. Twitter’da yeni yiyecek temalı paralar hızlı bir biçimde ünleniyor (ve bazen fiyatları da artıyor).

CoinMarketCap (CMC) de bu heyecana ortak olarak bir DeFi Meme Coin yarışması düzenlemeye karar verdi. CMC, yarışmacılardan yaratıcı, bir takım sorunlara çözüm öneren ve aynı zamanda eğlenceli coin’ler tasarlamalarını ve bunu Twitter’dan kendileriyle paylaşmalarını istiyor. Bunun sonucunda kazanan kişiye 300 dolarlık dilediği DeFi coin’i hediye edilecek!

Finansal Bir Değeri Olmayacak!

CMC, yarışmanın finansal değeri olan gerçek bir kripto para değil, bir memecoin tasarımı yaratmak için bir yarışma olduğuna dair uyarıda bulunmayı da unutmuyor. CMC, yarışma detaylarında şu açıkalamaları iletiyor:

“Kullanıcılarımızdan herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce her zaman kendi araştırmalarını yapmalarını rica ediyoruz ve bu içeriğin tamamen eğlence amaçlı olduğunu vurgulamak istiyoruz.  Bu yarışmanın bir parçası olarak oluşturulan memecoinlerin gerçek bir değeri olması amaçlanmamıştır ve CoinMarketCap bu durumdan sorumlu değildir. Bu bir meme yarışmasıdır, bir yatırım yarışması değil!”

Yarışmaya Katılma Şartları Neler?

Kazanan meme coin’in sahibi, seçtiği 300 dolar değerinde bir DeFi token’ı alacak. CoinMarketCap’in memecoin yarışmasına katılmak için aşağıdaki adımları tamamlamanız yeterli olacak:

  • Canva’da bir hesap oluşturun (ücretsizdir!). Bu, CMC’nin sizlere web sitesi üzerinden sağladığı şablonu kullanarak meme coin tasarlamanıza olanak tanıyacaktır.
  • Meme coin’inizi tasarlayın, öğeler, renkler ve grafiklerle istediğiniz kadar yaratıcı olun. Şablondaki bilgileri doldurmayı unutmayın.
  • Tamamlanmış memecoin tasarımınızı Twitter’a yükleyin, projeyi kripto topluluğuna açıklayarak tanıtın. @CoinMarketCap’i etiketleyin ve #DefyDeFi hashtag’ini ekleyin.

Yarışma 15 Eylül’de sona erecek. Katılımcıların yarışmada birinci olabilmesi için oylama işlemi sırasında favori meme coin tasarımınız için en yüksek sayıda oyu alması gerekecek. Oylama, meme coin gönderme dönemi sona erdiğinde, 15 Eylül’de Twitter üzerinden duyurulacak belirlenmiş bir web sayfasında gerçekleştirilecek.

Katılımcılar web sitesini paylaşarak arkadaşlarını ve sosyal medya üzerinden tüm tanıdıklarını göz alıcı ve ilham verici meme coin tasarımına oy vermeye davet edecek! En çok oyu alan meme coin fikri, 300 dolarlık dilediği DeFi token’ını kazanacak.

Meme Coin Nedir?

Meme coin’ler çoğunlukla, biraz ilgi toplamak için bir “meme” yani sıklıkla kullanılan genellikle mizahi bir yönü olan internet görseli kullanan kripto para birimleridir. Bunu ilk olarak Dogecoin yapmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner