Anasayfa Analizler Ethereum (ETH) İçin Kritik Direnç: 370 Dolar Seviyesi

Ethereum (ETH) İçin Kritik Direnç: 370 Dolar Seviyesi

ABONE OL:google-news

Ethereum (ETH) son 1 haftada %10’un üzerinde yükseldi ve ABD doları karşısında anahtar seviye olarak görülen 370 dolar ve 380 dolar direnç seviyelerini kırdı. ETH, bunun ardından tekrar ufak bir gerileme yaşadı. Lider altcoin, yazının yazıldığı sırada 357 dolardan işlem görüyordu. Analist Aayush Jindal’a göre ETH fiyatı, 370 doların üzerinde kaldığı sürece 400 dolar veya 420 dolara yükselmeye devam edebilir.

ETH fiyatı, sabah saatlerinde ABD doları karşısında 360 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde ivme kazanıyordu. Fakat ETH son 1 saat içerisinde düşüş yaşadı. Fiyat şu anda 350 doların üzerinde işlem görüyor. 4 saatlik ETH / USD grafiğinde 350 dolara yakın destekle çok önemli bir yükselen kanal oluşuyor. Kanal desteği sağlam olduğu sürece paritenin 400 dolar veya 420 dolara yükselmesi muhtemel.

Ethereum Fiyatı Pozitif Yöne Dönüyor

Geçtiğimiz hafta Ethereum, ABD doları karşısında pozitif bir bölgeye geçmek için 350 dolarlık direncin üzerinde toparlanmayı başardı. ETH fiyatı yükseliş ivmesi kazandı ve 360 ​​dolarlık direnç seviyesini aştı.

4 saatlik ETH / USD paritesi grafiğinde 350 dolara yakın destekle oluşan çok önemli bir yükselen kanal var gibi görünüyor. Artan yönde, ilk direnç 395 dolarlık kanal direncine yakın. Boğalar için ilk büyük direnç 400 dolar seviyesine yakın. 490 dolarlık yüksek dalgalanmadan 310 dolara düşüşe neden olan aşağı doğru hareketin %50 Fib geri çekilme seviyesi, boğalar için bir engel olarak hareket edebilir. Pozitif bir bölgeye geçmek için, ETH’nin 400 dolarlık direncin üzerine çıkması gerekir.

Bir sonraki ana direnç, 420 dolar seviyesine yakın, boğaların önümüzdeki günlerde 500 dolarlık testi hedeflemesi muhtemel.

Ethereum’da (ETH) Desteklenen Olumsuz Yönler?

Ethereum 400 dolarlık direnç bölgesini temizleyemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. Şu anki fiyat durumuna bakılırsa ilk destek 350 dolar seviyesine yakın veya kanalın alt trend çizgisi 350 dolar. 350 dolar desteğinin altındaki günlük kapanış, 310 dolar destek bölgesine doğru başka bir düşüş başlatabilir.

Teknik Göstergeler

4 saat MACD : ETH / USD için MACD, yükseliş bölgesinde hız kazanıyor.

4 saatlik RSI: ETH / USD için RSI şu anda 50 seviyesinin oldukça üzerinde.

Ana Destek Seviyesi : 350 dolar

Ana Direnç Seviyesi: 400 dolar

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
KaynakNews BTC
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

959BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,779TakipçilerTakip Et
872AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar