Yükleniyor...

CoinShares, Kaybedenler Kulübüne Dahil Oldu!

Avrupa merkezli kripto varlık yöneticisi CoinShares, geçtiğimiz yıla ait gelirlerinde yüzde 97'ye ait bir düşüş yaşadığını duyurdu.

coinshares

Avrupa merkezli kripto varlık yöneticisi CoinShares, geçtiğimiz yıla ait gelirlerinde yüzde 97’ye ait bir düşüş yaşadığını duyurdu.

FTX ve Alameda’nın yaşadığı çöküş ve piyasalara yansıyan etkileri, milyonlarca kripto yatırımcısını zor durumda bırakmıştı. Ayrıca bu çöküş, kurumsalların da kripto tarafındaki zararlarını ortaya çıkardı. Birçok şirket, FTX ve Alameda olaylarını gerekçe göstererek iflas bildirmek zorunda kaldı. Bu kurumsallardan birisi olan CoinShares, 2022 gelirinde yüzde 97’ye yakın bir düşüş yaşadığını açıkladı. Varlık yöneticisi, bu gelir kaybını FTX’in çöküşüne bağladı.

Kripto Varlık Yöneticisi CoinShares, 2022 Gelirinde Düşüş Yaşadı

coinshares gelir kaybi

Kripto varlık yöneticisi CoinShares tarafından paylaşılan dördüncü çeyrek raporuna göre, şirketin geliri 2021’de 113 milyon sterlin olurken, 2022 yılında 3 milyon sterlin oldu.

Kripto kuruluşu, gelirlerinde 110 milyon sterlinlik bir kayıp yaşamış oldu. Yüzde 97’ye tekabül eden bu miktar, FTX’in çöküş yaşadığı dönemle ilişkilendirildi. CoinShares’in, FTX çöküşünde 26 milyon sterlin kaybettiği ileri sürüldü.

Kripto varlık yöneticisi daha önce, FTX’te sıkışan 30 milyon dolarlık bir varlığı olduğunu ifade etmişti. CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti, durumu piyasadaki kötü aktörlere bağladı.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Mognetti, “2022’de sektörü rahatsız eden iflaslar ve dolandırıcılıklar, yatırımcıların artık güvenilir, denetime tabi kurumsal oyuncular aramasıyla piyasaya yeni bir ihtiyat duygusu getirdi” dedi.

Ayrıca varlık yöneticisi, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru portföyünde 1.4 milyar sterlinlik varlıkların olduğunu belirtmişti. Bu varlıklara arkasını yaslayan kuruluş, kendisini Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırımcısı ve ticaret grubu olarak nitelendiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner