Yükleniyor...

CoinsPaid, CPD Token’ını Başlattı: “Deneyimlerimizi ve Neyi Nasıl Yaptığımızı Paylaşıyoruz”

Birkaç yıl içinde CoinsPaid ekibi iGaming ödeme işlemlerinde lider konumuna geçti ve şimdi, köklü ve iyi koordine edilmiş profesyonel ekibiyle, DeFi alanına kendi tokeniyle girdi.

photo 2021 06 16 16.15.27

Birkaç yıl içinde CoinsPaid ekibi iGaming ödeme işlemlerinde lider konumuna geçti ve şimdi, köklü ve iyi koordine edilmiş profesyonel ekibiyle, DeFi alanına kendi tokeniyle girdi. Geleneksel işletmelerin ve müşterilerinin DeFi araçlarını kullanmasını sağlama hedefini takip ederek, şirket tarihindeki ilk IDO’yu başlatma yolculuğunun ilk adımını attı. CoinsPaid CEO’su IDO lansmanına ve IDO’nun ilk aşamasının nasıl başarılı bir şekilde çalıştığına dair deneyimlerini ve görüşlerini paylaştı;

“Yaklaşık bir yıl önce, konuyla ilgili düşüncelerimi özgürce okuyabileceğiniz DeFi dünyasında dolandırıcılık projelerinden nasıl kaçınılacağına dair bir makale yazmıştım. IDO lansmanı sırasında ekibim ve ben, proje yayınlanmadan önce hangi adımların atılacağını ve neye odaklanılacağını anlamamıza yardımcı olacak bir eylem kontrol listesi hazırladık.”

CoinsPaid Kontrol Listesi

  • DeFi token’ını veya token’ı yaratmanın ne kadar uygun olacağını değerlendirin. CoinsPaid, tüm senaryoları değerlendirmek için tokenomik üzerinde dikkatle çalıştı ve CPD coini geliştirmek için başarılı bir strateji oluşturdu.
  • Lansman için bir platform seçin ve kripto alanında deneyimli danışmanlardan oluşan bir ekip seçin. Zaten köklü bir ekibiniz varsa, dış kaynak kullanmak yerine onları projeye dahil edin. Çalışanlarınızı bir IDO ile çalışmanın özellikleri konusunda eğitmek için yöneticiler de tutabilirsiniz.
  • Aşağıdaki soruları yanıtlayarak ihtiyaçlarınızı karşılayan bir blok zincirinde jetonlar oluşturun: hangi algoritmanın kullanıldığı, hangi amaçla, kaç token verildiği vb. Örneğin, CPD, Ethereum blok zincirine dayanan bir ERC 20 tokenidir.
  • Zincirler arası stratejinizi düşünün. Ekosistemimizde CPD token’ı ETH, TRX, BSC, SOL ve DOT blok zincirleri için mevcuttur ve bu, hem şirketlerin hem de kullanıcıların belirteci diğer ekosistemler ve cüzdanlar içinde takas etmek için kullanmasına olanak tanır. Bu durumda “köprü”, kullanarak yürütmelerinin garantörü haline gelen akıllı sözleşmeler ağıdır.
  • Bir dağıtım stratejisi oluşturun ve proje yaratıcıları ve ekip üyeleri için belirli bir yüzde de token ayırın. Proje ekosisteminde tutulan tokenler, her katkıda bulunan için kanıtlanmış bir motivasyondur.
  • Bir belge hazırlayın ve DeFi token’ı veya madeni para aracılığıyla yatırımcılara sunulan teknik ayrıntıları, finansal yönleri, yasal hüküm ve koşulları ve faydaları ekleyin.
  • Talebi artırmak için belirteci çeşitli medya kanalları aracılığıyla aktif olarak tanıtın. İlgilenen insanlardan oluşan bir topluluk oluşturun, mümkün olduğunca açık bir şekilde müzakere edin, IDO’dan önce/sırasında ve sonrasında olaylar hakkında konuşun. Bir projenin istikrarının kritik göstergelerinden biri, yazarlarının ilk günlerden itibaren her türlü diyaloğa mümkün olduğunca açık ve hazır olmaya istekli olmalarıdır.
  • Token’ı etkinleştirip piyasaya sürdükten sonra, kullanıcılardan ve yatırımcılardan gelen soruları ele almak için hızlı teknik destek sunun.

Şu anda, CoinsPaid yukarıda bahsedilen adımları uyguladı veya uygulama sürecinde. Proje boyunca, DeFi pazarının nasıl çalıştığına ve geliştiricilerin yeni bir ürünle bu segmente girerken neleri bilmesi gerektiğine dair daha derin bir anlayış sağlayan bir dizi dönüşümden geçti. İşte paylaşmak istediği tavsiyeler:

Satışların ve araçların akıllı sözleşmelerde olması gerekirken, sürecin merkezi olmayan hale getirilmesi gerekiyor.

Kullanıcı varlıklarını depolamak için üçüncü taraf kaynaklara dayanan bir uygulamaya DeFi denilemez. DEX’te listeleme gibi, tokenleri satmak ve dağıtmak, satış organizatörünün bile üzerinde kontrol sahibi olmadığı tamamen otomatik bir süreçtir; her şey akıllı bir sözleşmeye yazılmalıdır.

Uygulama, kullanıcılara varlıklar üzerinde tam kontrol vermelidir.

Genel olarak, uygulama, kendi kendini yürüten akıllı sözleşmelerle işlemleri güvence altına alır. Kullanıcılar, para çekmek için kullandıkları özel bir anahtar oluşturmalıdır.

Hiçbir aracı bir işlemi tamamlamamalıdır.

Yürütüldükten sonra, önceden tanımlanmış bir dizi kural karşılanırsa, akıllı sözleşme, kilitleme ve hak kazanma koşulları karşılanırsa müşterinin talebi üzerine para çekme işlemi yapmak için özerk olarak çalışır. Bu nedenle DeFi uygulamaları, işlemlere üçüncü şahısları veya aracıları dahil etmez.

Uygulamadaki hizmetler küresel olarak kullanılabilir olmalıdır.

DeFi’nin özü, dünyanın her yerinden erişim sağlamaktır. Bu nedenle, uygulamalar küresel olacak şekilde tasarlanmıştır ve kullanıcılar, konumlarından bağımsız olarak DeFi hizmetlerine ve ağlarına erişebilmelidir. Ancak bazı durumlarda, yerel yasalar nedeniyle bu mümkün olmayabilir.

CPD’ye başladığımızdan beri, başkalarıyla aynı hataları yapmadan kendi yolumuza gitmeye çalıştık. CoinsPaid‘in gurur duyabileceğimiz bir token oluşturmasına izin verdi. Ancak İDO’dan sonra tam teşekküllü sonuçlar çıkaracağız. İleriki yazılarımda size projenin diğer aşamalarını anlatacağım.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner