Yükleniyor...

Bakkt Kullanıcıları Artık Herkese Bitcoin (BTC) Gönderebilecek

Bakkt kullanıcıları artık, uygulamanın kullanıcısı olmayanlar da dahil olmak üzere herkese Bitcoin (BTC) gönderebilir.

bakkt bitcoin

Bakkt kullanıcıları artık, uygulamanın kullanıcısı olmayanlar da dahil olmak üzere herkese Bitcoin (BTC) gönderebilir.

Kripto para uygulaması Bakkt, kullanıcıların herhangi birine Bitcoin, hediye kartı ve nakit göndermesine olanak tanıyan yeni bir eşler arası özelliği duyurdu. Bakkt yaptığı açıklamada, kullanıcıların uygulamayı kullanmayan kişilere bile kapsam içinde bulunan öğeleri gönderebileceğini kaydetti.

Bakkt CEO’su Gavin Michael’a göre, özellik kripto para birimleri arasındaki işlemleri sorunsuz bir şekilde teşvik etmeyi amaçlıyor:

“Bakkt, tüm dijital varlıkları işlem görebilir hale getirmek için uygulama, pazar yeri ve ödeme altyapısı sağlamayı amaçladı ve bu yeni işlevsellik, herkesi, herkese Bitcoin, hediye kartı veya nakit göndermek ve almak için sorunsuz bir dijital deneyime davet ediyor.”

Kullanıcılar ilgili uygulama mağazalarında en son Bakkt uygulamasını indirerek yeni özellikten yararlanabilirler. Şu anda uygulama, tüm kripto para ödemelerini yöneten tek bir cüzdan sunuyor.

Cantaloupe ile Ortaklık

Geçtiğimiz ay Bakkt, dijital ödeme firması Cantaloupe ile ortak oldu ve kullanıcıların otomatlardaki ürünler için Bitcoin aracılığıyla ödeme yapmalarını sağladı. Ortaklığın ardından Bakkt, tercih edilen bir ödeme seçeneği olarak Cantaloupe’un tüketici uygulamasına da entegre oldu. Kullanıcılar uygulama üzerinde “Kripto ile Öde” ve “Puan ile Öde” özelliklerine sahip.

Bakkt, 2018 yılında New York Menkul Kıymetler Borsası’nın sahibi Intercontinental Exchange tarafından kuruldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner