Yükleniyor...

CoinSwitch, Mali Suçlar Kurumuyla İş Birliği Yapıyor

CoinSwitch'in CEO'su Ashish Singhal verdiği bir demeçte, CoinSwitch'in iş modeli ve kullanıcı kabul süreçleri hakkında ulusal mali suç ajansı ile işbirliği yaptığını söyledi.

CoinSwitch Mali Suclar Kurumuyla Is Birligi Yapiyor

CoinSwitch’in CEO’su Ashish Singhal verdiği bir demeçte, CoinSwitch’in iş modeli ve kullanıcı kabul süreçleri hakkında ulusal mali suç ajansı ile işbirliği yaptığını söyledi.

Singhal, 1,9 milyar dolar değerindeki CoinSwitch’in 18 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ile Hindistan’daki en büyük kripto şirketi olduğunu söylüyor. 

CoinSwitch, Hindistan İcra Müdürlüğü ile İş Birliği Halinde

Geçtiğimiz günlerde yapılan arama hakkında ilk kez halka açık bir şekilde konuşan CoinSwitch CEO’su Ashish Singhal, şirketinin işleyişiyle ilgili Hindistan İcra Müdürlüğü‘nün teknoloji merkezi Bengaluru‘daki birimle temasta olunduğunu söyledi.

Singhal, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bizimle olan etkileşimlerinin çoğu, CoinSwitch’in ne yaptığını bilmekle ilgiliydi. Bu soruşturmalar kripto borsalarının operasyonlarını, kullanıcılarını sistemlerine nasıl dahil ettiğini ve müşteriyi tanımak başlıklarıyla alakalı ayrıntıları içeriyordu”

Reuters’ın konuya yakın bir kişiden aldığını belirttiği bilgiye göre, davanın Hindistan’ın döviz yasalarının şüpheli ihlalleriyle ilgili olduğu söyleniyor. Kaynak, acentelerin uygunluğunu kontrol etmek için yabancı yatırımlar, girişler ve çıkışlar hakkında sorular sorduğunu bunun yanı sıra mali belgelere el koyduğunu da ekledi.

CoinSwitch‘e yönelik soruşturma, Hindistan’daki kripto sektörünün düzenleyici incelemelerinin sıkılaştırılmasıyla eşzamanlı olarak gündeme geldi. Mali suçlar ajansı bu ay kripto para borsası WazirX‘in varlıklarını, anında kredi uygulaması şirketlerinin şüpheli gelirlerini kendi platformunda kripto para birimlerine dönüştürerek aklamalarına yardımcı olmada bir rolü olup olmadığını araştırmak üzere dondurmuştu. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner