Yükleniyor...

Blockchain Girişimlerine Yatırımlar Arttı

Blockchain girişimlerine sermaye yatırımları 2021'de yaklaşık yüzde 600 artarak 15 milyar dolara yaklaştı.

Blockchain Girisimlerine VC Yatirimlari Artti

Blockchain girişimlerine sermaye yatırımları 2021’de yaklaşık yüzde 600 artarak 15 milyar dolara yaklaştı.

2021’de kripto paraların ve blockchain teknolojisinin büyümesi arttı. Risk sermayesi yatırımcılarının daha fazla para harcamaya devam etmesiyle sektöre ciddi para girişleri oldu.

Kripto Para Sektörüne 2021’de Yaklaşık 15 Milyar Dolar Yatırım Yapıldı

GlobalData‘nın verilerine göre, 2021 boyunca blockchain teknolojisine yapılan risk sermayesi yatırımı 2020’de kaydedilen 2,1 milyar dolardan yüzde 600’ün üzerinde bir artışla 14,8 milyar dolara yükseldi. 

venture capital yatirim
Blockchain’e VC finansmanı. Kaynak: GlobalData

Blockchain’e yapılan yatırımlar esas olarak Kuzey Amerika’da 6.8 milyar dolar ile zirvedeydi, ardından 3.4 milyar dolar ile Latin Amerika ve 3 milyar dolar ile Avrupa üçüncü sırada yer aldı. Dünyanın başka noktalarında ise risk sermayedarları sektöre yatırımlarını artırdı. Sermayedarlar, Asya Pasifik’te 1,6 milyar dolar yatırım yaparken, Orta Doğu’da 0,44 milyar dolar yatırım yaptı.

Blockchain sektörüne yapılan yatırımlar, sektör hala emekleme aşamasında olarak görülmesine rağmen 2021’de arttı. Bununla birlikte, hem yatırımcılar hem de tüketiciler, şirketlerin yazılım çözümlerine entegre olurken blockchain teknolojinisinin faydalarından yararlanmayı hedefliyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner