Yükleniyor...

Compound CEO’su Yaşanan Hatadan Kar Eden Kişileri IRS’e Şikayet Etmekle Tehdit Etti

Compound CEO'su Robert Leshner, şu anda eleştirilerin odağındaki son isim.

compound tehdit

Compound CEO’su Robert Leshner, şu anda eleştirilerin odağındaki son isim. Leshner’in yaptığı son açıklamalar, tepe toplamasına neden oldu.

Compound CEO’su Leshner, yanlış miktarda COMP token’ı alan kullanıcıları ABD’nin gelir idaresi IRS’e (Internal Revenue Service) bildirmekle tehdit etti. Leshner, hatadan yararlananların, elde ettikleri gelirin %10’luk payını elinde tutabileceğini ancak geri kalanının iade edilmesi gerektiğini söyledi.

Ne Yaşandı?

Ortaya çıkan bir hata nedeniyle, protokol kullanıcıları, Compound denetçi sözleşmesini güncelledikten sonra “çok fazla” COMP aldı. Başarısız dağıtım süreci, token’ı çift haneli bir düşüşe götürdü.

Leshner, durumu yanlış ele aldığı için kripto para birimi topluluğunun tepkisini aldı. Leshner şunları söyledi:

“Compound hatasından büyük, yanlış miktarda COMP aldıysanız:

Lütfen bunu Compound Timelock’a geri gönderin (0x6d903f6003cca6255D85CcA4D3B5E5146dC33925). %10’unu tutabilirsiniz. Aksi takdirde, IRS’ye bildirilir ve çoğunuz doxx* edilirsiniz.”

Popüler kripto YouTuber Lark Davis, kullanıcıları tehdit etmenin “oldukça kötü bir strateji” olduğunu tweetledi.

Bazıları, Menkul Kıymetler ve Borsa Başkanı Gary Gensler’in merkezi olmayan finansın merkezileştirilmesi hakkında yaptığı son yorumları tekrarladı.

Doxx*: Doxlama ya da Doxing, bir kişi veya kuruluş hakkında özel veya tanımlayıcı bilgileri araştırmak ve platformlarda yaymaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner