Yükleniyor...

ConsenSys, Ethereum Ölçeklendirme Çözümü İçin Mastercard ile İşbirliği Yapıyor

Yazılım firması ConsenSys, "Consensys Rollups" kullanılarak oluşturulan projelerin, özel bir zincir üzerinde saniyede 10.

ether

Yazılım firması ConsenSys, “Consensys Rollups” kullanılarak oluşturulan projelerin, özel bir zincir üzerinde saniyede 10.000 işleme (TPS) ulaşabileceğini söyledi.

ConsenSys, bugün gerçekleştirdiği açıklamada, Mastercard’ın mühendislik ekibinin de katkılarıyla hem Ethereum ana ağında hem de özel kullanım için genişlemeyi sağlama adına “ConsenSys Rollupsı”ı başlattığını duyurdu.

“ConsenSys Rollups, herhangi bir Ethereum Virtial Machine (EVM) uyumlu blockchain’e bağlanabilen, ökçeklenebilirlik ve gizlilik özellikleri sağlamaya odaklanan blockchain uygulamaları için son derece yenilikçi bir modüler yazılım çözümüdür”

Açıklamada ayrıca, Rollup’lar kullanularak meydana getirilen sistemlerin, özel bir zincir üzerinde saniyede 10.000 işleme (TPS) kadar ulaşabileceğini, Rollup’ları bulunmayan özel zincirlerde ise 300 TPS ve Ethereum ana ğında se 15 TPS’ye ulaşabileceğini belirtti.

Şirket, bu kullanım durumlarının CBDC, DEX, mikro ödemeler ve özel transfer vergilerini de içerebileceğini ifade etti.

ConsenSys, popüler kripto para cüzdanı MetaMask’i geliştirmesiyle tanınıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner