Yükleniyor...

ConsenSys’ın Raporuna Göre, DeFi Tokenları Benimsenmeye Devam Ediyor

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemi hakkında yakın zamanda yayımlanan bir rapora göre, piyasadaki düşüşe rağmen DeFi tokenları benimsenmeye devam ediyor.

defi merkeziyetsiz finans

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemi hakkında yakın zamanda yayımlanan bir rapora göre, piyasadaki düşüşe rağmen DeFi tokenları benimsenmeye devam ediyor.

Ethereum yazılım çözümleri sağlayıcısı ConsenSys, Ocak ayı “DeFi Market Commentary” de, merkeziyetsiz finans ekosisteminin son durumunu analiz etti.

DeFi tokenların çoğu, son on haftadır piyasa genelindeki düşüşe paralel bir düşüş sergiliyor.

DeFi tokenları, Kasım ayının ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi 174 milyar dolara ulaşmasının ardından Ocak ayının sonunda %40 oranında düşüş yaşadı. Böylece bu rakam 105 milyar dolara kadar düştü.

Ocak ayında DeFi cüzdanlarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,3 milyon benzersiz adrese ulaştı. Raporda, şu ifadeler yer aldı;

“Bu veri noktası, DeFi ekosisteminin genel sağlığı üzerinde değerli bir nabız görevi görüyor.”

Popüler DeFi protokolleri tarafından üretilen aylık gelirin geçen yılın seviyelerine düştüğünü, ancak genel olarak, kümülatif gelirin 2020 Haziran’ından bu yana 3,9 milyar doların üzerine çıktığı da eklendi.

ConsenSys, piyasalardaki ve DeFi metriklerindeki gerilemeye rağmen, gelişmekte olan finans sektörüne yönelik artan aktivite, ilginin ve büyümenin sağlıklı bir göstergesi olduğu sonucunu ortaya çıkardı.

DeFi TVL Görünümü

Kilitlenen toplam değer, ölçümü veri platformunun yaptığına bağlı olarak değişir. DappRadar, bu yıl şu ana kadar %20 düşüş gösteren 109 milyar dolarlık bir TVL rakamı bildiriyor.

Bu arada DeFiLlama, TVL’nin 196 milyar dolardan çok daha yüksek olduğunu iddia ediyor, ancak aynı zamanda Ocak ayının başından bu yana %20’lik benzer bir düşüş bildiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner