Yükleniyor...

Contentos Nedir? COS Coin Ne İçin Kullanılır?

Contentos, merkezi olmayan bir dijital içerik ekosistemi oluşturmayı amaçlayan bir blokzinciri protokolüdür.

Contentos nedir

Contentos, merkezi olmayan bir dijital içerik ekosistemi oluşturmayı amaçlayan bir blokzinciri protokolüdür. Hedefi ise tüm üyelerin katkıları için adil bir tazminat kazanmalarını sağlamaktadır.

Contentos Nedir?

Dijital içeriğin gelecekteki Ethereum’u olmayı amaçlayan Contentos, bir blokzinciri protokolüdür. İçerik oluşturucular da dahil olmak üzere tüm üyelerin katkıları için adil bir tazminat kazanmalarını sağlayan merkezi olmayan bir dijital içerik ekosisteminin temelini oluşturmayı hedeflemektedir. Contentos, her türlü içerik dApp’lerini de kabul etmektedir. Ayrıca platform, içerik oluşturmaya ve küresel çeşitliliği teşvik etmeye, içeriğin haklarını ve değerini kullanıcılara iade etmeye çalışan bir platformdur. Contentos, yazarların haklarını koruyarak dijital içeriklerin özgürce dolaşması, dağıtılması ve üretilip ticaretinin yapılmasına olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra, içerik üreticilerinin hak ettiği emeklerinin karşılığını almasını sağlamaktadır.

Karşılaşılan sorunları 4 başlıkta toplayan Contentos, bu sorunlara çözüm getirmek için hizmet vermektedir. Sözü edilen sorunlar;

 • Eşit olmayan dağıtılmış kazançlar
 • Şeffaf olmayan akış kontrolü
 • Telif hakkı korumasının eksikliği
 • Riskli kazançlar

olarak dört başlıkta incelenmektedir.

Bu sorunlara getirilen çözümler; P2P, merkeziyetsiz yayın kontrolü, izlenebilir telif hakkı işlemleri ve değiştirilemez kazanç sistemleri olarak tanımlanmaktadır. Platform, diğer blokzincirlerden, içerik üretimine odaklanması yönüyle ayrılmaktadır. Contentos, merkeziyetsiz bir gelir sunmaktadır. Bu sayede içerik üreticilerinin işi de kolaylaşmaktadır. Kullanıcılar, emeklerinin karşılığını alması ile kitlelere ulaşmalarında teşvik edilmektedir. Bu sayede daha fazla içerik oluşturulmakta ve protokolün de benimsenmesine katkı sağlanmaktadır. Blokzinciri sayesinde içerik üreticilerinin hakları korunmakta ve ihlaller tespit edilebilmektedir.

Cos Coin nedir

COS Coin Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Contentos projesinin yerel kripto para birimi, COS Coin’dir. COS Coin, Binance, IDG Capital, Matrix Partners, Node Capital gibi dev şirketler tarafından fonlanmaktadır. Geleceği parlak olarak görülen COS Coin, yatırımcıların da dikkatini çekmiştir. İçerik üreticileri, kısa video uygulaması ile video yayınlayarak ya da günlük görevleri tamamlayarak COS Coin kazanabilmektedir. Ayrıca COS, Contentos blokzincirindeki oylama, akıllı sözleşme yürütme için gas ücreti ödeme ve basit işlem ücreti için kullanılmaktadır.

Contentos’un vizyonu, “Telif hakkını korurken içeriğin özgürce üretilmesine, dağıtılmasına, ödüllendirilmesine ve ticaretine izin veren Merkezi Olmayan Dijital İçerik Topluluğu” oluşturmaktır. Contentos, içerik oluşturmayı ve küresel çeşitliliği teşvik etmeye ve içeriğin haklarını ve değerini kullanıcılara iade etmeye çalışır.

COS Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Contentos projesinin yerel kripto para birimi olan COS Coin, birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Bunlara örnek olarak; Binance, Gate.i.o, Binance TR, CoinEx, Bitrue, Bitexen, BitGlobal gibi platformlar verilebilir. COS Coin satın almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu platformlardan birine üye olmalıdır. Ardından, hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini gerçekleştirmelidir. Alım satım sayfası üzerinden yatırımcılar istedikleri miktarda COS Coin satın alabilir. Yatırımcılar, satın aldıkları COS Coin’leri işlemlerde kullanabilir ya da daha sonra kullanmak üzere güvenli cüzdanlarda saklayabilir.

contentos

COS Hangi Borsalarda?

COS coin satın alınabilecek kripto para borsaları şu şekildedir:

 • Binance
 • Bithumb
 • Gate.io
 • Binance TR
 • CoinEx
 • Bitexen
 • Bitrue
 • XT.COM
 • BitGlobal
 • Hotbit
 • Pionex

Contentos Coin Toplam Arzı Ne Kadar?

Contentos toplam arzı 9.9 milyar adetken, dolaşımdaki arz miktarı 4.1 milyar adettir. Kripto para birimlerinin arzı, fiyatlarını da etkileyebilir. Örneğin, COS coin arzı sabit kalırken talep artarsa, fiyatı yükselebilir. Aynı şekilde, arz artarken talep sabit kalırsa, fiyatı düşebilir.

Contentos güncel fiyatı şu şekildedir:

contentos

Contentos (COS)

0.008041 $

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner