Yükleniyor...

ConstitutionDAO (PEOPLE) Coin Nedir?

ConstitutionDAO (PEOPLE) Coin, Amerika Birleşik Devletleri Anayasası'nın orijinal bir kopyasını bir müzayedede almak için kurulmuş olan, merkeziyetsiz özerk bir projedir.

people coin 1

ConstitutionDAO (PEOPLE) Coin, Amerika Birleşik Devletleri Anayasası’nın orijinal bir kopyasını bir müzayedede almak için kurulmuş olan, merkeziyetsiz özerk bir projedir. People coin, 2021 yılının Kasım ayında Web 3.0 gelişmesine ilgi duyan bir grup tarafından oluşturulmuştur.

People Coin madenciliği yapılabilir bir coin türü değildir. Yalnız People Coin sahipleri kripto para cüzdanlarındaki coin’lerini kilitleyerek ek gelir elde edebilirler.

PEOPLE Coin, merkeziyetsiz bir proje olarak şifreleme işlemlerinde Ethereum blok zinciri altyapısını kullanmaktadır. Projenin kullanım için ortaya çıkış amacı, Sotheby’s müzayedesinde ABD Anayasası’nın nadir bir kopyasını satın almaktı. Fakat teklif başarısız olduktan sonra bu kez proje, DAO hareketinin tarihsel bir temsilcisi haline gelmiştir. PEOPLE, kitlesel bir fon sağlama organizasyonunda kullanılan kripto para birimidir.

Müzayedeyi kaybettikten sonra kendisine fon sağlayan yatırımcılarına geri ödeme yapmaya başlamıştır. Topluluk aldığı bu kararla People Coin projesinin güvenilir bir proje olduğunu ve bundan sonra da işlem görmeye devam etmekte kararlı olduğunu göstermiştir.

people

People platformunun özellikleri şunlardır:

 • Tamamen bir topluluk hareketinin en güçlü temsilcilerinden biri haline gelmiştir.
 • Ortaya çıkış amacı başarıya ulaşamamış olmasına rağmen proje piyasada güçlü kalmayı başarmıştır.
 • Proje, diğer tüm kripto para birimlerinden, ortaya çıkış amacı ile ayrılıyor.
 • PEOPLE token’ı, artık tarihsel önemi olan bir DAO hareketini temsil etmektedir.

Tamamen topluluk odaklı ve merkezi olmayan bir proje olarak işlem gören PEOPLE Coin’in avantaj ve dezavantajları şu şekilde:

Avantajları

 • Proje, uzun vadeli hedeflerine ulaşması durumunda geleceğin internet ortamı olan Web 3.0 devriminde kritik bir noktada görev alabilmektedir.
 • PEOPLE Coin’ler, Ethereum karşılığında iade edilebilmektedir.
 • Proje, ortaya çıkışından itibaren arkasına kitle kaynaklı ve yüksek ölçekli bir fonu almayı başarmıştır.

Dezavantajları

 • Proje, ortaya güçlü bir amaç doğrultusunda çıkmış olsa da ilk aşamada bu amacında başarıya ulaşamamıştır.
 • Projenin yaşadığı ilk başarısızlık, birçok yatırımcıda güvensizliğe sebep olmuştur.
 • Uzmanlar, projenin kısa ve orta vadede hedeflerine ulaşmasının zor olduğunu ifade etmektedir.
 • PEOPLE Coin’in piyasada risk potansiyeli oldukça yüksektir.
 • Proje her ne kadar rakipsiz sayılabiliyor olsa da gerçek ve güçlü bireyler ile mücadele etmek durumundadır.

People Coin piyasaya sürüldükten sonra birçok saygın uluslararası borsada listelenmiştir. People Coinin listelendiği borsalar ise şunlardır: Binance, MEXC, OKEx, Uniswap, Gate.io, LBank, DODO’dur.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner