Yükleniyor...

Cardano Kurucusu, Ripple Davası için Tarih Verdi

Cardano kurucusuna göre, SEC ile Ripple arasındaki yasal savaş kısa bir süre içerisinde sonuca ulaşabilir.

Cardano Kurucusu Ripple Davasi icin Tarih Verdi

Cardano kurucusuna göre, SEC ile Ripple arasındaki yasal savaş kısa bir süre içerisinde sonuca ulaşabilir.

Kripto para sektörü üzerinde büyük etkileri olması beklenen yasal mücadele Aralık 2020’de başladı. Ripple ve SEC davası, XRP kripto para biriminin fiyatına büyük bir darbe indirdi. Ripple, tüm gelişmelere ek olarak 2 Aralık’ta SEC’in davalıların özet yargı talebine karşı itirazına yenilenmiş yanıtını sundu. Bu, yüksek profilli davadaki son sunumuydu. Cardano kurucusu da davanın bu ay içerisinde sonuçlanacağını düşünüyor.

Cardano Kurucusu: Ripple Davasının Sonucu Yıkıcı Etkiler Doğurabilir

Cardano Kurucusu ve Input Output’un CEO’su Charles Hoskinson, YouTube’da kısa süre önce düzenlenen “bana her şeyi sor” yayınında; Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında iki yıldır süren yasal savaşın 15 Aralık’ta sona erebileceğine dair “söylentiler” duyduğunu söyledi.

Hoskinson, yakından izlenen davanın sonucunun sektör için “yıkıcı” etkileri olabileceğini iddia ediyor.

Eski Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davanın 2023 yılının ilk yarısında çözüleceğini öngördüğünü söylemişti. Bu nedenle Hoskinson’ın duyumu topluluğu şaşırttı, ancak yine de son sözü mahkemenin söyleyeceğini unutmamak gerek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner