Yükleniyor...

Core Scientific Ödemelerini Alamadı: Madencilik Teçhizatını Kapattı!

Bitcoin madencisi Core Scientific, Celsius için barındırdığı 37 bin madencilik teçhizatını kapattı.

Core Scientific Odemelerini Alamadi Madencilik Techizatini Kapatti

Bitcoin madencisi Core Scientific, Celsius için barındırdığı 37 bin madencilik teçhizatını kapattı.

Her iki şirket de 11. Bölüm iflas sürecinden geçiyor: Celsius Mining, ana şirketi Celsius Network ile birlikte 13 Temmuz 2022’de, Core ise 21 Aralık’ta iflas başvurusunda bulundu. İki şirket sözleşmeleri nedeniyle devam eden bir dava sürecine girmiş durumda. Core, Celsius’un aidatlarını ödemediğini iddia ederken, Celsius ise Core’un hizmet sözleşmesinde öngörülmeyen güç oranını tek taraflı olarak artırdığını savunuyor.

Core Scientific, Celsius Madencilik Teçhizatını Kapatıyor

Bitcoin madencisi Core Scientific, en büyük müşterisi olan Celsius Mining‘e bağlı 37 bin madencilik teçhizatını kapatacak.

Core Scientific, 3 Ocak’ta “Celsius tarafından kabul edilebilir revizyonlar” içeren ve “tüm Celsius teçhizatlarının 3 Ocak 2023’ten itibaren kapatılacağını ve geçiş dönemi boyunca yeniden başlatılmayacağını” belirten revize edilmiş bir teklif emri sundu. Core Scientific, Celsius ile olan anlaşmanın iptal edilmesinin, Bitcoin’in 16 bin 700 civarında kaldığı sürece ayda 2 milyon dolar gelir sağlayacağını tahmin ediyor.

Core Scientific 19 Ekim’de Celsius’u elektrik faturalarını ödememekle suçlamıştı. Ayrıca ödeme yapmamalarını, kendilerinin 21 Aralık’ta 11. Bölüm iflas başvurusunda bulunmasına yol açan likidite sorunlarında önemli bir faktör olarak göstermişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner