Yükleniyor...

Core Scientific, Piyasa Belirsizliğinin Ortasında BTC Üretimini Artırıyor

Bitcoin madenciliği firması Core Scientific, yaşanan piyasa belirsizliğine rağmen Aralık ayında aylık bazda %5,8 daha fazla BTC üretti.

core scientific

Bitcoin madenciliği firması Core Scientific, yaşanan piyasa belirsizliğine rağmen Aralık ayında aylık bazda %5,8 daha fazla BTC üretti.

Şirket, madencilik hashrate’ini Kasım ve Aralık ayları arasında 15,4 EH/s’den 15,7 EH/s’ye çıkararak Bitcoin üretimini artırdı.

Core Scientific, Üretimi Artırıyor

Geçtiğimiz ay kripto para piyasasında yaşanan büyük krizle elektrik zamları ve şebeke operatörlerinden gelen talepler nedeniyle pek çok madencilik şirketi faaliyetlerini geçici olarak durdurdu.

Şirket, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kasım ve Aralık aylarında şirketi, veri merkezi operasyonlarını birkaç kez durdurdu”

Yapılan kesintiler, sırasıyla 5.828 ve 17.179 megavat saat olarak gerçekleşti.

Marathon’un genel oranı self-minin operasyonları ve üçüncü şahıslar için barındırma hizmetleri de dahil olmak üzere Aralık ayında 23,7 EH/s’ye ulaştı. Ancak o tarihten itibaren 37.000 makinaya giden gücü kesme kararı verdi.

Şirket, kısa süre önce borcunun çoğunu öz sermayeye dönüştürmeye yönelik önceden ayarlanmış bir anlaşma ile iflas başvurusunda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner