Yükleniyor...

Coronavirus Bitcoin’i 100 Bin Dolara Çıkaracak

Tanınmış bir finansal yatırımcı Max Keiser, Bitcoin'in (BTC) Coronavirus nedeniyle 100 bin dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

Coronavirus Bitcoini 100 Bin Dolara Çıkaracak

Tanınmış bir finansal yatırımcı Max Keiser, Bitcoin’in (BTC) Coronavirus nedeniyle 100 bin dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Keiser, “Bu, fiyatı 100 bin dolara ve ötesine fırlatacak küresel bir finansal kriz” diyor.

Esasen, karantinalar ve önleyici tedbirler nedeniyle perakende satışlar, üretim, seyahat, turizm ve hizmet, eğlence sektörü büyük bir darbe alıyor. Bu, korku ile birleştiğinde, Merkez Bankaları faiz indirimleri ve likidite enjeksiyonları ile düşüşü yumuşatmaya çalışsa da, 2008’deki ekonomik krizden (büyük durgunluk) bu yana borsadaki en büyük kayıpların bir kısmı ortaya çıkmaya başladı.

Krizin İkinci Bölümü

Keiser ayrıca, bu yıl Coronavirus kaynaklı ekonomik erimenin 2009 yılında Bitcoin’i (BTC) ortaya çıkaran küresel finansal krizin ikinci bölümü olduğunu söylüyor. Bu olumsuzluğu ise başta krize neden olan büyük bir özsermaye ve borç balonuna yol açan bankalar ve şirketler yaşıyor. Bu göz önüne alındığında, 2008 büyük durgunluğunun hiç bitmediği söylenebilir.

Bitcoin, son derece çalkantılı ve zayıf bir borsaya rağmen geçen ay değer kazanamadığından Keiser’ın tahmininin doğru olup olmadığı hala bilinmiyor. Ancak, yatırımcılar güvenli bir liman olarak Bitcoin’e (BTC) akın etmeye başlarsa, özellikle Mayıs ayında halving ile birlikte 100 bin dolar mümkün görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner