Yükleniyor...

Bitcoin’de Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşanacak?

Bitcoin (BTC) dün yükselişe geçerek, beklenen 9 bin dolarlık seviyeyi kırmayı başardı.

Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Neler Yaşayacak

Bitcoin (BTC) dün yükselişe geçerek, beklenen 9 bin dolarlık seviyeyi kırmayı başardı. CoinMarketCap verilerine göre BTC, yazının yazıldığı sırada 9 bin 114 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin, şu an 9 bin 200 dolarlık direncin hemen altında yer alıyor. Bitcoin’i daha sonra bekleyen dirençler ise 9 bin 300 dolar ve 9 bin 730 dolar. Analizlere göre Bitcoin’in 20 günlük EMA üzerine çıkması halinde 10 bin dolara ulaşması bekleniyor.

bitcoin btc

Analistler, Bitcoin’de sıradaki adımın ne olacağına dair bir fikir birliğine varmış değiller. Ünlü analist The Crypto Dog, konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı: “Bugün pazara girmek için fazla zamanım olmadı, ancak bir fikir birliğini duydum. Buna göre Bitcoin, ya yükseliş yapmak üzere; ya da geri çekilmek üzere. Bu iki iddia arasında çelişki olduğunu düşünüyorum.”

Ünlü analist Willy Woo ise Bitcoin’in boğa koşusuna başladığına inanıyor. Bu koşu sonrasında BTC 100 bin dolara ulaşabilecek. Bir diğer analist Crypto Michaël’a göre sıradaki hedef 9 bin 150 dolar.

Coronavirus Bitcoin Fiyatını Yükseltebilir

Bitcoin, analistlere ve yatırımcılara göre Coronavirus’ten çok etkileniyor. Coronavirus korkuları devam ederken riskten kaçınmak isteyenler hisse senetleri ve emtialar üzerine yoğunlaşıyor. Bununla beraber bir kısım da bu korkunun Bitcoin’e olan ilgiyi ciddi düzeyde arttıracağını iddia ediyor. İran’ın kağıt para kullanmayın çağrısı, Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) önerileri, kripto para birimlerinin üzerinde olumlu etkiler yaratabilir. Yine aynı şekilde analistler, Bitcoin’de mayısta gerçekleşecek halving sonrasında da umut verici şeyler yaşanacağını dile getiriyor.

Sizce önümüzdeki günlerde Bitcoin’i neler bekliyor? Yorum bırakabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner