Yükleniyor...

Bitcoin’den Veba Gibi Kaçınmak Gerekiyor

Johns Hopkins Üniversitesi Profesörü Steve Hanke, Bitcoin hakkında bir iddia öne sürdü.

bitcoinden veba gibi kaçmak gerekiyor

Johns Hopkins Üniversitesi Profesörü Steve Hanke, Bitcoin hakkında bir iddia öne sürdü. Yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin’den ne pahasına olursa olsun kaçınılması gerektiğini söyleyen Hanke, bunun sebebi olarak ise kripto para biriminin Kuzey Kore tarafından nükleer emellerini finanse etmek için kullanıldığını gösterdi. Hanke, şunları söyledi:

“Başka bir hafta, başka bir #Bitcoin aldatmacası. Son derece değişken ve güvenilmez olmasının yanı sıra, bu son derece spekülatif “varlık” şimdi #KuzeyKore’deki nükleer girişimi finanse etmeye yardımcı oluyor. Veba gibi Kaçınmakgerekiyor.”

Hanke’nin tweeti, Wall Street Journal’daki bir makaleye yanıt olarak atıldı. Haberde ABD hükümetinin, Bitcoin ile çalınan paraları akladığı iddia edilen iki Çin uyruklu kişiyi tutukladığı yer alıyordu. Bu kişiler Kuzey Kore’nin Lazarus Grubu hackerları olarak çalışıyordu.

Bitcoin Güvenilmez

Hanke’ye göre Bitcoin’den  ‘veba’ gibi kaçınılması gerekiyor. Çünkü kripto para birimi Kim Jong Un’un nükleer oyun planını finanse etmek için kullanılıyor. Hanke, sadece Kuzey Kore olayıyla ilişki olarak değil aynı zamanda Bitcoin’in oynaklığı nedeniyle de güvenilmez olduğunu ifade ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner