Yükleniyor...

Steve Jobs’un Eşi Laurene Powell Jobs Bu Kripto Para Projesine En Az 5 Milyon Dolar Yatırdı!

BlockTV'ye konuşan bir kaynak, Steve Jobs'un eşi Laurene Powell Jobs'ın Telegram Open Network (TON) projesi için düzenlenen ICO'ya milyonlarca dolar yatırım yaptığını iddia etti.

Steve Jobs Eşi Laurene Powell Jobs Kripto Para

BlockTV’ye konuşan bir kaynak, Steve Jobs’un eşi Laurene Powell Jobs’ın Telegram Open Network (TON) projesi için düzenlenen ICO’ya milyonlarca dolar yatırım yaptığını iddia etti. Kaynak, Steve Jobs’un eşinin ICO’ya tam olarak ne kadarlık bir yatırım yaptığını paylaşmadı ancak satış öncesi fonlama turunda minimum yatırım tutarı bulunuyordu ve bundan dolayı Laurene Powell Jobs’un en az 5 milyon dolar yatırım yaptığı tahmin ediliyor.

Teknoloji dünyasına damga vuran Apple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Steve Jobs, 7 yıl boyunca pankreas kanseri ile mücadele etmiş ve 5 Ekim 2011 yılında 56 yaşında kansere yenik düşerek aramızdan ayrılmıştı. Arkasında yaklaşık 20 milyar dolarlık miras bırakan Steve Jobs’un eşi Powell, şu anda sosyal etki kuruluşu Emerson Collective’e başkanlık ediyor.

Projeye SEC Darbesi

Telegram, 2018 yılının başlarında gerçekleştirdiği ICO boyunca yaklaşık 1.7 milyar dolar topladı. Nikolai ve Pavel Durov tarafından kurulan şirket Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor.

ABD’nin finansal bekçisinin paylaştığı listeye göre Laurene Powell, Telegram’ın ICO’suna yatırım yapan 39 Amerikalı yatırımcıdan biri. SEC’in paylaştığı bilgilere göre, ABD’li yatırımcılar fiyatı 1 doların altında satışa sunulan 1 milyar Gram token’ı satın aldı. Öte yandan SEC, dünyanın dört bir yanındaki 171 kişinin ve kuruluşun toplamda 2.9 milyar token aldı. Tüm bunlarla birlikte SEC; 2019’un sonunda Telegram’ın ABD’de yasadışı menkul kıymet satışı yaptığını iddia ederek ICO’yu durdurdu.

SEC’e karşı yasal mücadele içerisinde olan Telegram, Blockchain platformunu başlatman için çalışıyor. Şirket, yıl başında TON ve Gram token’ları hakkında halka açık bir bilgi notu yayınladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner