Yükleniyor...

Chainlink (LINK) Yükselişe Geçer mi?

Her ne kadar Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto para piyasası aralık ayından bu yana mükemmel kazançlar sağlasa da, bazı dijital varlıklar diğerlerinden daha iyi performans gösteriyor.

chainlink

Her ne kadar Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto para piyasası aralık ayından bu yana mükemmel kazançlar sağlasa da, bazı dijital varlıklar diğerlerinden daha iyi performans gösteriyor.

Bu altcoin’lerden birisi de Chainlink’tir (LINK). Bu kripto para, aralık ayından bu yana 1.60 dolardan geçtiğimiz gün 5 dolara kadar yükselerek yüzde 200 oranında artış göstermiştir. LINK, CoinMarketCap verilerine göre şu an 4.64 dolardan işlem görüyor. Bu zaten mükemmel bir performans olmasına rağmen, özellikle S&P 500, emtialar ve geleneksel pazar gücünün diğer önde gelen işaretlerinin bir araya geldiği düşünüldüğünde, LINK’in önde gelen bir endüstri firmasından daha yüksek, zincirl verileri toplamaya hazır olduğu iddia ediliyor.

Chainlink İçin Önemli İşaretler

Kripto para birimi analiz platformu olan Santiment, Cuma günü LINK için kapsamlı bir analiz yayınladı ve durum, kripto varlığın önümüzdeki haftalarda 5,00 dolar üzerinde bir toparlanma yaşayabileceğini gösterdi. Bunun nedenleri ise şu şekilde:

  1. Kripto para birimi; analiz platformu Santiment’in Yükselen Trendler bölümünün üst kısmına yakın bir yerde göründü. Bu kripto para biriminin hızla popülerlik kazandığını gösteriyor. Bu oldukça önemli bir detay çünkü sosyal hacimdeki benzer bir artış en son Şubat ayında, kripto para bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmadan önce gerçekleşmişti.
  2. LINK ile işlem yapan günlük etkin adreslerin sayısı son zamanlarda bir aydan daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Ancak bu metrik daha düşük bir trend izlemeye başladı. Görünüşte düşüş gösterse de, kripto para analisti Garry bunun [önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine] benzer olduğunu gösteren bir işaret olduğunu yazdı.
  3. Chainlink balinalarının (borsa dışı adresler) kümülatif dengesi daha yüksek bir eğilim göstermeye devam etti ve hızlı birikime işaret ederek kripto para birimindeki yatırımcıların, varlığın rallisinin devam etmesini beklediğini ima ediyor.

Bu işaretler olsa da, Satoshi Flipper, önümüzdeki günlerde 9.000 doların altına düşen Bitcoin’in kripto para biriminin mevcut avantajlı konumunu tehlikeye atabileceğini öne sürdü.

Chainlink Önemli Projelere İmza Atıyor

LINK’in son rallisinin çoğu momentuma dayanmış gibi görünse de, temel alınan proje Chainlink, son birkaç ay içinde bir dizi olumlu gelişme gördü. Kısa süre önce, Ethereum merkezli spor tokenizasyon şirketi Chiliz, Chainlink ile bir ortaklık başlattı. Bu hamle,  kripto şirketinin bazı akıllı sözleşme işlevlerini etkinleştirmek için Chainlink teknolojisini kullanacağını gösteriyor. Bu haber çok önemli çünkü Chiliz, FC Barcelona, ​​Juventus ve A.S. futbol kulüpleriyle büyük anlaşmalar yaptı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner