Yükleniyor...

Cosmos (ATOM) ağında şenlik: Bitcoin geliyor!

Cosmos ekosisteminden Osmosis, kullanıcıların Bitcoin'i Cosmos ağına aktarabileceklerini açıkladı.

Cosmos ATOM BTC

Cosmos ekosisteminden Osmosis, kullanıcıların Bitcoin’i Cosmos ağına aktarabileceklerini açıkladı.

İstanbul’da gerçekleştirilen Cosmoverse 2023 etkinliğinde büyük bir duyuru yapıldı. Cosmos ekosisteminde yer alan popüler DeFi projesi Osmosis, Bitcoin’in artık Cosmos ağında kullanılabileceğini duyurdu.

Kullanıcılar, Osmosis’in Nomic köprüsü aracılığıyla ellerindeki Bitcoin’leri Cosmos ağına aktarabilecekler. Bu aktarımdan sonra, kullanıcılara BTC ile uyumlu olan Nomic Bitcoin (nBTC) verilecek. BTC ve nBTC birebir aynı olacak.

Cosmos ağı için dev hamle!

Cosmos ağında yer alan Osmosis, geçtiğimiz gün Cosmoverse 2023 etkinliğinde bir duyuru yaptı. Duyuruya göre Cosmos ağındaki kullanıcılar artık Bitcoin alıp satabilecek.

osmosis

Nomic Bitcoin (nBTC) olarak sunulacak bu hizmet yüzde 1,5 işlem ücreti alacak. BTC’sini Cosmos ağına geçiren kullanıcılar birebir oranda nBTC alacak. Bu nBTC’lere Osmosis’te likidite sağlanacak.

Osmosis’in kurucu ortağı Sunny Aggarwal konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin’in bir DeFi ekosistemine derinden ihtiyacı var ve Cosmos’un da birincil değer deposu olarak hizmet edebilecek bir temel para varlığına ihtiyacı var. Nomic, Bitcoin merkezli Cosmos için uzun zamandır beklenen bu entegrasyonun gerçeğe dönüşmesine yardımcı olacak”

Nomic’in kurucusu Matt Bell de açıklamalarda bulundu. Bell, Cosmos ekosisteminin artık BTC almanın kesintisiz ve güvenli yolundan mahrum kalmayacağını ifade etti.

Çalışmalara başlayan ekip, nBTC Interchain yükseltmesini 27 Ekim’de piyasaya sürecek. 30 Ekim’de ise köprünün aktif hale gelmesi bekleniliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner